Współczesne projekty łazienek poszerzają funkcję tego pomieszczenia: łazienka służy odprężeniu i odzyskaniu sił witalnych. Aranżacja łazienki w stylu spa stała się modna. W takim wystroju wnętrza dużą rolę odgrywają przestrzeń, światło, naturalne materiały przywodzące na myśl wypoczynek na łonie natury. Projekt łazienki, w której do wykończenia użyto drewna, kamienia oraz płytek ceramicznych pozwoli stworzyć idealne warunki do relaksu w łazience.

Aranżacja łazienki: wystrój jak w spa

W aranżacji łazienki zróżnicowano poziomy posadzki. W części łazienki usytuowanej tuż pod oknem wybudowano niewielki podest, na którym została ustawiona wanna - centrum strefy relaksu łazienki. Podest w łazience wybudowano z bloczków ytong, płyt OSB i obłożono tekowym drewnem. Owalna, wolno stojąca wanna ustawiona skośnie w stosunku do okna zyskała efektowny wygląd dzięki obudowie obłożonej mozaiką z drobnych białych kamyków. Aranżacja łazienki z oświetlonym światłem dziennym miejscem kąpieli służy codziennemu wypoczynkowi.

Projekty łazienke: drewno w łazience

Projekty łazienek z drewnianą podłogą są coraz popularniejsze. Posadzkę łazienki wykończono odpornym na wilgoć drewnem tekowym. Niewielkiej szerokości drewniane elementy ułożono we wzór pokładowy. Konieczną w tym wypadku dylatacją (drewno pracuje!) zapewniają gumowe listwy ułożone między deskami. Łazienka ma drewnianą posadzkę zarówno w strefie relaksu, jak i strefie higienicznej. Tuż przed podestem z wanną deski zastąpiono rynienką wypełnioną białymi kamykami. Zapewnia on po wyjściu z wanny relaksujący masaż stóp.

Nowoczesna łazienka

Geometryczne formy to kolejna cecha nowoczesnego projektu łazienki w stylu spa. Ściany w części łazienki, gdzie mieści sie WC pokryto śnieżnobiałymi płytkami ceramicznymi w kształcie prostokątnych cegiełek, kabina prysznicowa usytuowana w narożniku wnętrza to prostokątny brodzik osłonięty szklanymi drzwiami prysznicowymi. Plan koła i owalne formy dominują z kolei w łazienkowej ceramice: okragłe są miska umywalki, lustro i uchwyt szafki podumywalkowej.