Projekt łazienki z wolnostojącą wanną - przepis na kobiece wnętrze

2017-01-31 11:25

Łazienkę zaprojektowała Aleksandra Sobiesiak z Kapa Studio. Właściciele mieszkania na codzień są bardzo zajęci, dlatego marzyli o pomieszczeniu, w którym mogą zwolinić, zrelaksować się w domowym spa. Zgodnie z wytycznymi pary łazienka miała być elegancka, ponadczasowa, nieco w stylu glamour. W koncepcji ważne było także, aby styl pomieszczenia nawiązywał do sypialni.

Spis treści

  1. Układ ergonomiczny
  2. Styl łazienki - glamour
  3. Elementy stylu glamour - wygodne siedzisko
  4. Kosztorys

Właściciele wykonują zawody absorbujące czas i uwagę (ona pracuje w branży internetowej, on jest kierownikiem sprzedaży). Marzyli o łazience, w której po długim dniu mogą odpocząć. Wnętrze miało być klimatyczne, pozwalające się wyciszyć. Wyposażone w wolnostojącą wannę, nowoczesny prysznic, dwie umywalki...

Układ ergonomiczny

W łazience sami właścicieli wyznaczyli miejsca na najważniejsze sprzęty, nie zmienialiśmy nic w planie deweloperskim. Zależało im na tym, żeby wanna znalazła się blisko okna, pod skosami – tak by spoglądać na niebo podczas kąpieli. Oprócz wanny w projekcie istotny był także prysznic, który zaplanowano w wyższej części łazienki. Jego drzwi ustawione są w narożniku. Aby umożliwić domownikom swobodne wejście do łazienki, projektantka zaproponowała zaokrągloną kabinę prysznicową.

Styl łazienki - glamour

Projektantka Ola Sobiesak z Kapa Studio zajęła się ważnymi szczegółami oraz techniczną i stylistyczną stroną projektu. Zgodnie z wytycznymi pary pomieszczenie miało być eleganckie, ponadczasowe, nieco w stylu glamour. Miało również nawiązywać do sypialni, z której wchodzi się do łazienki. Na prawo od umywalek znajduje się słup konstrukcyjny (nie można go było wyburzyć). Projektantka ukryła go pod warstwą czarnych płytek oraz paneli tapicerowanych. Teraz stanowi boczne oparcie „ławki”, jest też miejscem mocowania wieszaków. Czarnymi płytkami wyznaczono również strefę kąpielową. Na ściankach kolankowych zaprojektowano zabudowę z wnękami, obłożono kaflami. Przydaje się na kosmetyki czy ręczniki. Pod wanną mozaika. Na pierwszy rzut oka wygląda jak dywan.

Przeczytaj także: jak wybrać płytki do łazienki?>>>

Elementy stylu glamour - wygodne siedzisko

Tapicerowana ława mierzy 87x45 cm i sięga aż do sufitu. Wykonana jest z tej samej tkaniny co obicie łóżka w sypialni. Kinkiety wnoszą do wnętrza elegancję i kameralny nastrój. Przezroczyste krzesło Louis Ghost (projekt Philippe Starck dla Kartell) optycznie zabiera mało miejsca, przydaje się podczas pielęgnacyjnych rytuałów. Od czerni i fioletu ładnie odcinają się śnieżnobiałe ręczniki.

Szukasz dekoracji do łazienki? Sprawdź nasze pomysły>>>

Kosztorys

  • wanna Silvano, Rea 2849 zł

  • wanna Silvano, Rea 2849 zł

  • zabudowa meblowa, na zamówienie 3800 zł

  • umywalki UN 404, LineaBlue 350 zł

  • baterie umywalkowe Talis, Hansgrohe 596 zł

  • kabina prysznicowa Walk-In, Actima 1874 zł

  • bateria prysznicowa Euphoria, Grohe 1239 zł

  • odpływ liniowy Compact Linearis, Kessel 1039 zł

  • płytki Black Colour, Tubądzin 756 zł

  • płytki Silver Epoxy, Tubądzin 3393 zł

  • mozaika Tower Hill 1, Tubądzin 1232 zł

  • miska WC Architectura, Villeroy & Boch 1189 zł

  • kinkiety Silvy, BB Home 1170 złRazem 20 486 zł

Projekt łazienki z wolnostojącą wanną - przepis na kobiece wnętrze

Autor: Mariusz Bykowski

Jak urządzić wygodną łazienkę na poddaszu?

Zwłaszcza ta pełna skosów, uskoków, wnęk – jest trudniejsza w aranżacji niż klasyczny sześcian. Zwykle nie pasują do niej gotowe meble, a te wykonywane na wymiar są bardziej wymagające w realizacji, droższe. Niemniej łazienka na poddaszu ma też swoje zalety. Przestrzeń pod skosami, wzdłuż ścianek kolankowych to idealne miejsce do zabudowy. Jeśli zależy ci na porządku optycznym, wybierz szafki zamknięte, gładkie, jak najbardziej podobne do ścian. Lubisz kolory, wolisz mieć wszystko pod ręką? Postaw na otwarte półki. W niższej części łazienki zaplanuj wannę (minimalna odległość ściany do sufitu 160 cm, a przed wanną 200 cm). W wyższej urządź prysznic (wysokość minimum 210 cm).Radzi: Aleksandra Sobiesiak z Kapa Studio