Projekt łazienki, choć jest bardzo indywidualną koncepcją wnętrza i zakłada odmienną stylistykę, która będzie ściśle dopasowana do osobowości lokatora, w rzeczywistości każdy utrzymany jest w bardzo podobnym schemacie. Niektóre projekty łazienek wychodzą jednak przed szereg i prezentują zupełnie inne rozwiązania. Rozwiązania nieco szalone, niekonwencjonalne. Takie, które sprawiają, że drugiej identycznej łazienki z pewnością nie znajdziemy! Prezentujemy oryginalne łazienki.

Projekt łazienki z nutką szaleństwa

Projekt łazienki to dość oczywista koncepcja. Ma być wanna, ewentualnie prysznic. Do tego efektowne meble łazienkowe, które pozwolą na ukrycie wszystkich akcesoriów kąpielowych. Toaleta – połączona z łazienką, bądź w osobnym pomieszczeniu. Lustro i oświetlenie – bez tego nie ma łazienki. A co możemy zmodyfikować w projekcie łazienki, by ta była indywidualna, oryginalna, niepowtarzalna? Całkiem sporo. Czasem będą to rzeczy, które innym nie przyszłyby do głowy. Rozwiązania, które nie są absolutnie przystosowane do wnętrza łazienkowego, a jednak idealnie odnajdują się w jego otoczeniu. Pomysły, które wydają się nie do zrealizowania, a jednak... Dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do projektu łazienki, udaje się stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Może nieco dziwne i szalone, ale z pewnością niezwykle urokliwe.

Miejsce 6. - projekt łazienki z dekoracją ścian

Ostatnie, szóste, miejsce w przeglądzie nietypowych łazienek zajmuje dość niecodzienne, jednak niezwykle urocze rozwiązanie. Projekt łazienki, gdzie na plan pierwszy wysuwa się ściana prysznica, która została zaprojektowana jako mała galeria plakatu. Dekoracja ściany została wybrana według muzyczno-filmowego klucza. Idealnym dopełnieniem aranżacji wnętrza kąpielowego jest stara komoda, która wprowadza do przestrzeni klimat retro. Całość tworzy wnętrze niebanalne i niecodzienne, ale niezwykle urokliwe.

Miejsce 5. - projekt łazienki z betonem

O ile jeszcze jakiś czas temu surowy beton we wnętrzu mieszkalnym był nie do pomyślenia, bo przecież surowy, nieestetyczny... o tyle teraz święci triumfy w aranżacji wnętrz. Spotykamy go wszędzie. Dominuje w aranżacji pokojów dziennych, dopełnia projekt kuchni. Dlaczego więc odmówić sobie naturalnego uroku betonu w projekcie łazienki? Niepowtarzalne wnętrze, z wyjątkowym klimatem – gwarantowane.

Miejsce 4. - projekt łazienki z biblioteką

Czwarte miejsce w zestawieniu zajmuje... biblioteczka. Łazienka i biblioteczka – dwa różne wnętrza, dwie różne funkcje. A gdyby tak połączyć je w jedność i stworzyć projekt łazienki z biblioteczką.? Czemu nie! Biblioteka w łazience to rozwiązanie niepopularne, niecodzienne, zdecydowanie niebanalne. Choć dla jednych może okazać się dziwactwem, dla innych będzie rozwiązaniem idealnym. Odprężająca kąpiel, blask świec, aromatyczne olejki, a do tego ulubiona lektura? Spełnienie marzeń niejednej z nas. Kącik z książkami w łazience to rzadko stosowane rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że niespotykane.

Miejsce 3. - projekt łazienki w stylu industrialnym

Ostatnie miejsce na podium, czyli miejsce 3. Odkryte instalacje na widoku? Wydawać by się mogło, że wnętrza, w których królują odkryte przewody i instalacje to wnętrza po prostu niewykończone. Remont przerwany w połowie?... Niekoniecznie! Otóż może się okazać, że właśnie taki wystrój zakładał projekt łazienki. Takie rozwiązania przywodzą na myśl styl industrialny, który nie boi się surowości i chłodnych efektów. Industrialny projekt łazienki jest dla nas o tyle wygodny, że nie wymaga dodatkowych maskownic czy ścianek gipsowych ukrywających konieczną instalację wodociągową. Im więcej rur i zaworów na widoku, tym lepiej. Takie rozwiązania nieźle zaprezentują się na tle monochromatycznych ścian i podłóg.

Miejsce 2. - projekt łazienki z ciekawą estetyką

W naszym subiektywnym przeglądzie nietypowych rozwiązań w projektach łazienek na srebrny medal zasługuje wnętrze, które zaskakuje nie tylko rozmieszczeniem strefy kąpielowej, ale także estetyką wnętrza. Nie często zdarza się, że decydujemy się na wykorzystanie identycznych materiałów do wykończenia wnętrza. Te same kafelki zarówno na każdej ze ścian, jak i na podłodze? To jest możliwe. Być może rozwiązanie takie będzie napawać niepokojem, kiedy wejdziemy do łazienki i „osaczeni" zostaniemy przez kafelki, ale intrygującego charakteru wnętrzu odmówić nie możemy. Niesamowitość aranżacji dodatkowo podkreśla rozmieszczenie sprzętów. A konkretniej – zlokalizowanie toalety w bezpośredniej strefie prysznicowej.

Miejsce 1. - projekt łazienki z oryginalną podłogą

Czas na bohatera zestawienia, czyli miejsce pierwsze! Czy kiedykolwiek przyszłoby Wam do głowy zrezygnowanie z tradycyjnych płytek czy posadzki w łazience i zastąpienie jej np. kostką brukową? Naturalną, oryginalną. Choć pomysł wydaje się sięgać szczytów odwagi i niekonwencjonalnego podejścia do projektu łazienki, niektórzy decydują się na jego urzeczywistnienie. Co otrzymujemy w efekcie? Najbardziej oryginalną i niebanalną łazienkę, której klimat jest absolutnie nie do podrobienia.