Projekt łazienki: nowoczesna klasyka czyli czerń, biel i płytki cementowe

Projekt łazienki w nowoczesnej klasyce doskonale połączył to co najlepsze w nowoczesności z tym, co wartościowe w stylistyce vintage. Błysk, mat i subtelny błękit przeplatają się w projekcie łazienki spójnie i z dozą artystowskiej finezji. Przedstawiamy projekt czarno-białej łazienki w nowoczesnej klasyce i z kroplą błękitu.

Płytki cementowe z graficznym wzorem w łazience
Płytki cementowe z graficznym wzorem w łazience
Płytki cementowe z graficznym wzorem w łazience

Nieregularny układ wnętrza wąskiej łazienki, uzyskany dzięki przesunięciu jednej ze ścian w głąb sąsiedniego pomieszczenia, otworzył możliwość umiejscowienia pod oknem wanny i stworzenia aranżacji nawiązującej do art.-deco’wskich salonów kąpielowych.

Projekt łazienki: nowoczesna klasyka ze szczyptą Art Deco

Możliwość aranżacji wąskiej łazienki z wanną otworzyła wizję realizacji wnętrza łazienki w stylu nowoczesnej klasyki z domieszką artystowskiego kunsztu lekko odurzającego stylu art-deco. Klasyczne biel i czerń dały bezprecedensowe tło dla mozaikowej podłogi z graficznym wzorem z płytek cementowych w odcieniach czerni, szarości, złamanej bieli i błękitu. Na dłuższych ścianach wąskiej łazienki umieszczono wzdłużne, pozbawione ram, lustrzane tafle, które doświetlają wnętrze i potęgują wrażenie przestronności.

Biała łazienka, czarne dodatki, dywanowa mozaika i styl holenderski

Monochromatyczną biel ścian uzyskano dzięki wielkoformatowym, białym płytom łazienkowym, szkliwionym, o wysokim połysku i białej farbie do łazienek w strefie powyżej luster. Ciekawie rozedrgano także białą ścianę nad wanną i umywalką, wybierając do tych stref białe płytki z delikatnie wypukłym wzorem. Czerń obudowy wanny, nadającą wnętrzu charyzmy, zapewniły analogiczne do okładziny ściennej wielkoformatowe, szkliwione płyty w kolorze czarnym. Nie bez znaczenia, dla podkreślenia stylu wnętrza, jest też kuty, żeliwny, stylizowany wieszak w kolorze czarnym i czarne na nim ręczniki. Te wszystkie elementy aranżacji wąskiej łazienki dostarczyły niezbędnego tła i neutralnej oprawy dla niezwykle dekoracyjnej podłogi z płytek cementowych. Dywanowy motyw graficznej, matowej mozaiki subtelnie odbija się w kontrastowo połyskujących płytkach ściennych – białych i czarnych. Delikatnie wypłowiały odcień błękitu, przewijający się we wzorze graficznej podłogi, znalazł powtórzenie w nowoczesnym oświetleniu górnym. Lejkowata, metalowa, błękitna lampa umieszczona została na linii wzroku bezpośrednio od wejścia, tuż nad wanną. Graficznie ta lokalizacja oświetlenia ciekawie zagrała z subtelnym rysunkiem białego grzejnika, delikatnym motywem rozedrganych, białych płytek nad wanną i oczywiście z dywanowym motywem spektakularnej podłogi. Prosta, trójdzielna biała szafka pod umywalkę to autorski projekt architektek z MILOKOO DESIGN, wykonany na zamówienie. Nie przytłoczył wnętrza, pełnego mniej lub bardziej zakamuflowanych wzorów i faktur, a zapewnił pakowne i funkcjonalne miejsce na kosmetyki i niezbędne w łazience akcesoria. Prostokątna umywalka nablatowa nawiązała stylistycznie do kształtu szafki, tworząc wespół twór na wzór kredensu z nadstawką. Prostokątny kształt białej ceramiki to także stylistyczna analogia do kształtu wanny. Aby wnętrze nie było zbyt dosłowne, w dekoracji postawiono na wyeksponowanie dodatków w stylu holenderskim: przeziernego, podbarwianego błękitem szklanego wazonu z rośliną, drewnianej kasety - galeryjki z muszlami i taboretu z surowego pnia na trzech toczonych nóżkach w kolorze czarnym.

Minimalistyczna łazienka
camera

Białe szafki pod umywalkę: najpiękniejsze aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

NIE PRZEGAP

Czarna umywalka
camera

Baterie łazienkowe: który kształt wybrać?

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Projekt wnętrza: Monika Lis-Pypno i Agnieszka Kotlińska / www.milokoo.com Zdjęcia i stylizacja: Mellemrum / www.mellemrum.pl Źródło: M jak mieszkanie 07/2015 Zdjęcia: MELLEMRUM

POLECANE ARTYKUŁY