Aranżacja łazienki: powiększanie łazienki

Do łazienki „wkroczyłam” jeszcze w trakcie budowy - śmieje się Katarzyna. Właścicielka sama wykonała projekt łazienki. - Powiększyłam ją, przesuwając ściankę działową. Zmieniłam też w łazience położenie drzwi, tak by po jednej ich stronie zmieścił się stelaż z miską ustępową, a po drugiej - pralka. Dzięki temu w łazience o pow. 5 m2 powstał wygodny pokój kąpielowy dla dwóch osób, w którym łatwo zachować porządek. Aranżacja łazienki jest funkcjonalna. Cały łazienkowy rozgardiasz został schowany w szafkach, a w aranżacji łazienki na pierwszy plan wybija się starannie dobrane wyposażenie: biała ceramika i baterie, a także płytki łazienkowe. Ściany łazienki zdobi naklejka - modelka Kate Moss.

Projekt łazienki: zabudowa i meble łazienkowe

Urządzając łazienkę, zależało mi na zamkniętej zabudowie, mieszczącej wszystkie kosmetyki, chemię gospodarczą i przedmioty codziennego użytku, dlatego do łazienki wymyśliłam pojemne szafki z MDF-u - mówi właścicielka. Meble do łazienki wykonane są z foliowanej płyty MDF, odpornej na wilgoć i łatwej do czyszczenia - wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Szafki łazienkowe tworzą efektowną całość z obudową pralki i półkami. - W aranżacji łazienki chciałam eksponować tylko te elementy, które współgrają z kolorystyką wnętrza łazienki: grafitowe ręczniki, dywaniki, dozownik na mydło... Pięknie podkreślają urodę pomarańczowych płytek na obudowie wanny -  tłumaczy. Glazura i terakora pochodzą z jednej serii, mają delikatny beżowy deseń. Płytki w łazience zostały położone tylko tam, gdzie to konieczne. Ten zabieg spowodował, że łazienka wydaje się większa. Kolejny optyczny trik to zastosowanie w łazience dużej tafli lustra. Przeznaczona do łazienek lateksowa farba jest wodoodporna, ściany można myć.

Aranżacja łazienki: energetyczne pomarańcze

Z czym kojarzy się Katarzynie kolor pomarańczowy? - Z energią, dobrym nastrojem, spontanicznością, kreatywnym myśleniem - wylicza jednym tchem. I dodaje: - Zaprojektowana przeze mnie łazienka miała być miejscem, w którym wieczorem można się zrelaksować, a rano pozytywnie rozpocząć dzień. Aranżacja łazienki udała się w stu procentach, łazienka jest fantastyczna - cieszy się Katarzyna.