Należy tak urządzić łazienką, aby dziecko mogło być w niej jak najbardziej samodzielne.Uwzględnijmy w projekcie fazienki zarówno bezpieczeństwo, jak i funkcjonalność, aby dziecko mogło swobodnie wykonywać podstawowe czynności.

Projekt łazienki dla dzieci:bezpieczeństwo

Niebezpieczeństwo stanowią środki czystości, śliskie powierzchnie, spadające z półek kosmetyki. Bardzo przydatne w projekcie łazienki są wszelkiego rodzaju blokady drzwi od szafek i szuflad. Warto wybrać także meble o zaokrąglonych kształtach. Jeśli maja ostre kanty, nałóżmy na nie silikonowe lub plastikowe nakładki – ochronią maluchy przed nabiciem sobie guza. Ważne jest tez zainstalowanie zamka do drzwi łazienki, który można otwierać od zewnątrz, tak aby w razie potrzeby można było wejść do pomieszczenia. Umieśćmy wszelkie przewody i gniazdka tak, żeby nie stwarzały zagrożenia dla dziecka. Zamontujmy osłony na kontakty.

Projekt łazienki dla dzieci: higiena

Wilgoć i ciepło panujące w łazience to doskonałe warunki do rozwoju bakterii. W sklepach pojawiły się ostatnio innowacyjne kolekcje wyposażenia łazienkowego – ich powierzchnia wzbogacona jest o ochronę antybakteryjną, redukuje tez rozwój szkodliwych drobnoustrojów, w tym często pojawiających się w łazience grzybów. Warto w projekcie łazienki zadbać o ochronę przed szkodliwymi drobnoustrojami.