Właściciele mieszkania i autorzy aranżacji wnętrz – para architektów, mówią, że przestrzegano ich przed stosowaniem ciemnych kolorów w małym wnętrzu. Jednak opracowując projekt łazienki zdecydowali się na czarne płytki. Ale okazało się, że kontrast czarnych płytek, bieli pozostałych ścian i ceramiki oraz ciepły odcień forniru dębowego na dużych i widocznych powierzchniach spowodował, że ta mała łazienka nie jest wcale mroczna.

Projekt łazienki: pomysł na małe wnętrze

Właściciele dodatkowo zastosowali sprytne triki powiększające optycznie przestrzeń małej łazienki, czyli duże lustro i ciekawe oświetlenie. Duże lustro na ścianie nad umywalką podwaja optycznie przestrzeń łazienki. Natomiast taśma LED umieszczona pod wanną i dekoracyjne białe kamyki w podłodze sprawiają, że wanna wygląda jak zawieszona w powietrzu.

WIĘCEJ: projekt łazienki o pow. 3 m2 - zdjęcia z prawdziwego mieszkania

Wykonując projekt łazienki zastosowali także drewno, które ma ogromne znaczenie w optycznym ociepleniu wnętrza - do swojej aranżacji małej łazienki wybrali ciepły odcień forniru dębowego, który został umieszczony na obudowie wanny i blacie pod umywalką. Są to duże powierzchnie stąd ten znakomity i przytulny efekt w aranżacji małej łazienki.

Mała łazienka: kształty mają znaczenie

Wszystkie białe elementy wyposażenia małej łazienki, czyli umywalka, podwieszana muszla wc i wanna mają proste geometryczne kształty. Baterie zamontowane przy wannie też są geometryczne i podtynkowe, dzięki czemu nie widać tu żadnych dodatkowych i zbędnych w małej łazience elementów. W aranżacji małej łazienki jak nigdzie indziej potwierdza się reguła - mniej znaczy więcej. Pomysłem wartym naśladowania w małej łazience jest też pomysłowe ukrycie pralki. Tutaj pralka, mniejsza niż zazwyczaj, znalazła swoje miejsce za przesuwanym frontem w szafce pod blatem.