Projekt łazienki: czarna łazienka jako synonim elegancji i luksusu

Czarna łazienka zrobi wrażenie na każdym – to jest pewne. Kolor czarny będący synonimem elegancji i luksusu, często dopełnia projekt łazienki nadając jej wyjątkowego charakteru. Głęboka czerń lubi jednak towarzystwo – szczególnie w projekcie łazienki. A gdyby tak odstąpić na chwilę od utartych schematów i postawić tylko na nią - czystą czerń? Samą czerń. Zobaczcie projekt łazienki w kolorze czarnym, za który odpowiada studio Pink Pug Design.

Akcesoria łazienkowe w czarnej łazience
Czarna łazienka
Biała armatura w czarnej łazience

Projekt łazienki skąpanej w czerni to nieczęsto spotykane rozwiązanie. Kolor czarny występuje zazwyczaj w klasycznym duecie z czystą bielą. Wówczas czarno-białe wnętrze jest synonimem największego stylu i klasy. Czarne wnętrza, choć nieco mroczne, mogą okazać się istną perełką małej architektury. Dowodem na to niech będzie łazienka zaprojektowana przez załogę studia Pink Pug Design.

Projekt łazienki: czarne wnętrze synonimem luksusu

Założeniem była aranżacja kąpielowego wnętrza, która zgrabnie spajałaby ikony designu z nowoczesnymi meblami. Niebanalną całość projektanci postanowili dopełnić nieoczywistymi akcentami, które nie tylko nadają aranżacji charakteru, ale przede wszystkim stanowią przeciwwagę dla koloru czarnego. W efekcie powstało wnętrze na wskroś nowoczesne i niebanalne, które urzeka odważną aranżacją i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami w kwestii dekoracji. W prezentowanym projekcie łazienki dominuje kolor czarny, który wbrew pozorom, nie pomniejsza niewielkiego wnętrza. Czarne płytki łazienkowe sięgające do połowy wysokości wnętrza, zostały zestawione z górną częścią ściany pomalowanej ceramiczną farbą matową w kolorze czarnym. Półokrągła wanna została obudowana czarną mozaiką, która przepięknie mieni się w świetle łazienkowym. Zabiegiem mającym nadać lekkości wnętrzu jest jasna podłoga stanowiąca jednocześnie idealne domknięcie całości. Celem podkreślenia charakteru wnętrza zdecydowano się na oryginalne elementy wyposażenia. Rolę dyfuzorów do mydła i środków higienicznych przyjęły butelki po whiskey. Wisienką na torcie projektu łazienki są akcenty w kolorze soczystej żółcieni.

Kontakt z pracownią:

Pink Pug Design
Joanna Pytlewska-Bil
Danuta Dziubek
www.pinkpugdesign.com

Zobacz inne realizacje Pink Pug Design

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt łazienki: Pink Pug Design - Joanna Pytlewska - Bil i Danuta Dziubek Zdjęcia : Studioqla fotografia - Łukasz Borusowski

POLECANE ARTYKUŁY