Mała łazienka to duże wyzwanie. Zastanawiasz się jak urządzić małą łazienkę, by była wygodna, ładna i efektowna? Prezentujemy projekt łazienki 6 m2 z prawdziwego mieszkania. W małym wnętrzu musimy umiejętnie zaplanować rozmieszczenie sprzętów tak, by nie przytłoczyć wnętrza. Jak urządzić małą łazienkę, by była ona funkcjonalna i jednocześnie niezwykle oryginalna? Za projekt łazienki o powierzchni 6 m2 odpowiadają projektantki ze studia Qbik Design. Obejrzyj zdjęcia łazienki, w której na plan pierwszy w aranżacji wysuwa się ciekawa dekoracja ściany pod prysznicem.

Projekt łazienki: ciekawa dekoracja ścian

Na plan pierwszy w projekcie łazienki według studia Qbik Design wysuwa się dekoracja ściany prysznica, która została zaprojektowana jako mała galeria plakatu. Dekoracja ściany w łazience została wybrana według muzyczno-filmowego klucza, będąc jednocześnie odzwierciedleniem pasji właścicieli. Plakaty zostały wydrukowane na dwóch arkuszach folii, która następnie została naklejona od spodu na taflę szkła. Alternatywą do dekoracji ściany w łazience był nadruk na szkle, który jest nieco droższym, ale idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie oryginalność i pragną nadać swoim wnętrzom mieszkalnym prawdziwie indywidualny charakter.

Projekt łazienki: nadruk na szkle

Projektantki ze studia Qbik Design: Nadruk na szkle jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących oryginalność w aranzacji wnętrz. Szyba z wybranym motywem w projekcie łazienki świetnie sprawdzi się nie tylko jako alternatywa dla tradycyjnych płytek, ale może też być wykorzystana na inne sposoby, np. jako parawan prysznicowy. To, co będzie się na niej znajdowało, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Może to być fotografia kupiona w banku zdjęć, ale i ta z domowego albumu. Musimy jednak pamiętać, że w zależności od formatu planowanego nadruku fotografia powinna mieć odpowiednią rozdzielczość.

Mała łazienka aranżacja

Dopełnieniem galerii plakatu na ścianie prysznica są także czarno-białe fotografie zdobiące wnętrze łazienki, które zawisły w czarnej wnęce nad toaletą. Ciekawym rozwiązaniem w aranżacji małej łazienki jest także wykorzystanie zabytkowej drewnianej szafki jako podstawy umywalki. To sprawia, że designerska mała łazienka nabiera nieco klimatu charakterystycznego dla stylu retro. W małej łazience o pow. 6 m2 udało się wyodrębnić dużą strefę prysznicową, która została wyznaczona za taflą szkła sięgającą aż do sufitu. W projekcie łazienki strefę kąpielową zamyka ścianka, która kryje w sobie przewód kominowy oraz szafkę, pod którą zaprojektowano kuwety dla kotów. Aranżację małej łazienki domyka ułożony w szachownicę gres na podłodze i fazowane płytki na ścianie. 

Aranżacja małej łazienki: kosztorys

Umywalka PuraVida, Duravit - 1600 zł
Miska WC Meridian-N Compacto, Roca - 1100 zł
Bidet podwieszany Meridian-N Loft, Roca - 580 zł
Bateria podtynkowa Bimax, Tres - 900 zł
Zestaw natryskowy Bimax, Tres - 2230 zł
Bateria bidetowa Bimax, Tres - 700 zł
Szyba pod prysznicem, mayron.pl - 2400 zł
Kabina, mayron.pl - 1200 zł
Lustro, mayron.pl - 600 zł
Zabudowa stolarska, Fernix - 700 zł
Komoda, Allegro - 800 zł
Płytki Pura Diamante, Fab Ceramiche - 3060 zł
Płytki Jolly Negro i Blanco, Grespania - 600 zł
oświetlenia lustra, IKEA - 150 zl

Kosztorys - urządzenie prezentowanej na zdjęciach łazienki 6 m2 kosztowało 16 620 zł.