Projekt łazienki: 4 w 1, czyli cztery odsłony łazienki w jednym projekcie wnętrz

2014-10-14 13:14

Projekt łazienki skrojony na miarę nie tylko samego wnętrza, ale także różnych osobowości lokatorów? Jak najbardziej! Prezentujemy projekt łazienki – nie jednej, a czterech – które wspólnie tworzą idealne zaplecze kąpielowe domu jednorodzinnego pod Warszawą. Za kąpielowy projekt wnętrz odpowiada Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt.

Spis treści

  1. Mała łazienka: projekt wnętrz na najwyższym poziomie
  2. Projekt łazienki: kamienna łazienka w stylu retro
  3. Łazienka na strychu: biała cegła na ścianie

Projekt łazienki powinien być odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania domowników, a ponadto być stylistycznym odniesieniem do ogólnych założeń aranżacyjnych. Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt podjęła się projektu łazienki w domu jednorodzinnym. Konkretniej – nie jednej łazienki, a czterech różnych. W efekcie powstały na pozór odmienne, a jednak stylistycznie podobne, przestrzenie kąpielowe, które są idealnym dopełnieniem wnętrz domu w stylu prowansalskim.

Mała łazienka: projekt wnętrz na najwyższym poziomie

Pierwszy projekt łazienki kreuje wnętrze niezwykle stylowe i nowoczesne, nie odbiegające jednak od stylistyki domu. Zastosowane w nim jasne i delikatne kolory, a także grzejnik w stylu retro są idealnym odniesieniem do stylistyki projektu wnętrz domu. Małe wnętrze łazienkowe zlokalizowane na najniższym poziomie domu zostało wyposażone w niezbędne sprzęty sanitarne, dzięki czemu pełni funkcję łazienki dla gości. W podobnej stylistyce urządzono kolejne wnętrze kąpielowe, w którym to na plan pierwszy aranżacji wysuwa się drewniana szafka pod umywalkę. W tym projekcie łazienki nie ma nic przypadkowego – każdy kolejny element jest stylistycznym nawiązaniem do poprzedniego, dzięki czemu wnętrze nabiera wyjątkowej spójności. Drewniany akcent został przeniesiony także do oprawy lustra, a niewielka przestrzeń pomiędzy nim a umywalką – wyłożona uroczą mozaiką w kolorze białym.

Projekt łazienki: kamienna łazienka w stylu retro

Łazienka główna została pomyślana jako wnętrze, w którym króluje kamień. Na pozór chłodna stylistyka przestrzeni kąpielowej została ocieplona dzięki detalom aranżacji, które nadają charakter całemu pomieszczeniu. Projekt łazienki zachwyca dodatkami w stylu retro, a także starannie dobraną ceramiką łazienkową. Całość aranżacji wyróżnia ponadczasowy styl i elegancja, która przełamana została lekko antycznymi elementami. Centrum kąpielowego wnętrza wyznacza wolno stojąca wanna, nad którą unosi się belka, z której zwisa dekoracyjna lampa w kolorze czarnym. Właśnie ten kolor został pomyślany jako efektowne przełamanie kamiennego stylu łazienki. Projektantka zdecydowała się konsekwencję i przemyciła go także w kinkietach oraz stojakach pod umywalki, które są jej autorskim projektem. Ścianę nad umywalkami dopełnia proste lustro w czarnej ramie. Głęboka czerń została także przeniesiona do sztukaterii, która jest zwieńczeniem położonych do pewnej wysokości kamiennych płytek. Na szczególną uwagę w projekcie łazienki zasługują także meble łazienkowe. Klasyczny bielony kredens, przywołujący na myśl styl Prowansji jest idealnym dopełnieniem projektu łazienki, a jednocześnie świetnym pomysłem na przeniesienie do kąpielowego wnętrza głównej stylistyki domu. W projekcie łazienki projektantka wyznaczyła także strefę prysznicową, która została zaakcentowana poprzez zastosowanie ciemnych płytek, odbiegających nieco od ogólnej koncepcji łazienki, za to idealnie zgranych z łazienkową podłogą.

Łazienka na strychu: biała cegła na ścianie

Choć to projekt łazienki kamiennej z elementami retro jest absolutnym bohaterem kąpielowego zaplecza domu, na szczególną uwagę zasługuje także mała łazienka zlokalizowana na strychu. Bezapelacyjnym bohaterem tego wnętrza jest biała cegła na ścianie, która stanowi idealne dopełnienie białych ścian z delikatnym motywem. Decyduje ona o charakterze wnętrza i stanowi o jego oryginalności. Zwieńczeniem projektu łazienki na strychu jest drewniana podłoga, która nadaje jasnemu wnętrzu dodatkowego ciepła.