Pomysły na komfortową kąpiel: świece, olejki i muzyka to nie wszystko!

 Ferro. Bateria wannowa wielootworowa Metalia 57

Bateria wannowa wielootworowa Metalia 57 marki Ferro.

Fot. materiały prasowe Ferro

Kto z nas po aktywnie spędzonym dniu nie marzy o aromatycznej, odprężającej kąpieli? W praktyce okazuje się jednak, że pachnące płyny i olejki oraz świece i nastrojowa muzyka to nie wszystko. Aby nic nie zepsuło chwil relaksu, należy zadbać o właściwy dobór bardziej prozaicznych i praktycznych, ale najważniejszych elementów wyposażenia: wanny i baterii.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zakupu armatury kluczową rolę mogą odegrać wielkość i kształt pomieszczenia. W dużej łazience mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru, ale przy jej niewielkim metrażu musimy bardzo starannie przemyśleć zakup. Idealną propozycją do małej łazienki jest natynkowa chromowana bateria Espacio marki Ferro. Nieduża, zgrabna, o opływowych kształtach, na pewno nie będzie przeszkadzała podczas kąpieli.

 Ferro. Bateria wannowa ścienna Algeo Square

Bateria wannowa ścienna Algeo Square marki Ferro.

Fot. materiały prasowe Ferro

 Ferro. Bateria wannowa ścienna Espacio

 Bateria wannowa ścienna Espacio marki Ferro.

Fot. materiały prasowe Ferro

Podobne cechy ma pozwalająca oszczędzać wodę bateria Genova VerdeLine wyposażona w regulator ceramiczny FerroClick z systemem kontroli ciepłej wody oraz automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. W otoczeniu bieli wanny i przytulnego naturalnego brązu ścian baterie te nawet z najmniejszej łazienki uczynią funkcjonalne wnętrze. Godnym uwagi rozwiązaniem są półeczki na akcesoria i bibeloty w formie wnęk, pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

 Ferro. Bateria wannowa ścienna Genova VerdeLine

Bateria wannowa ścienna Genova VerdeLine marki Ferro.

Fot. materiały prasowe Ferro

Jeżeli dysponujemy większym pomieszczeniem, warto postawić na stojącą baterię wielootworową, jak np. Metalia 57. Można ją zamontować na brzegu wanny lub na szerokiej obudowie. Wyciągana rączka natrysku, zgrabna wylewka i poręczny uchwyt sprawiają, że zestaw jest niezwykle praktyczny i elegancki. Szczególnie efektownie wygląda w połączeniu z niezabudowaną owalną wanną, która na tle gładkich, jasnych ścian staje się cenralnym elementem łazienki. Chłód bieli i surowość powierzchni z naturalnego kamienia można ocieplić półkami i akcesoriami w kolorze drewna oraz świeżą zielenią żywych kwiatów.

Kuchnia w stylu fit

Nowoczesne wnętrze w modnym zestawieniu beżu, szarości i koloru stali skutecznie ożywimy motywami kwiatowymi. W takim otoczeniu doskonale prezentuje się zamontowana na brzegu wbudowanej w podłoże wanny bateria Metalia z wylewką kaskadową, umożliwiającą ciche napełnienie wanny szerokim strumieniem wody i umilającą chwile kąpieli odgłosem przypominającym szum strumyka.

 Ferro. Podtynkowa bateria wannowa-natryskowa Metalia 57

Armatura z serii Metalia 57 marki Ferro: podtynkowa bateria wannowa-natryskowa (z lewej) oraz bateria wannowa wielootworowa (z prawej).

Fot. materiały prasowe Ferro

 Baterie z serii Metalia 57 dostępne są również w wersji podtynkowej, gdzie cały mechanizm jest schowany w ścianie, a na zewnątrz widzimy jedynie pokrętła, wylewkę i rączkę natryskową, dzięki czemu są one eleganckie i łatwo utrzymać je w czystości. Wszystkie posiadają ceramiczne głowice, zapewniające ciche i bezawaryjne działanie. Wysoka jakość produktu została potwierdzona siedmioletnią gwarancją producenta.

Osobom preferującym łazienki w stylu retro warto polecić dwuuchwytową baterię Retro New z delikatnie wygiętą wylewką oraz oddzielnymi kurkami na zimną i ciepłą wodę. W produkcie zastosowano nowoczesne i oszczędne rozwiązania, jak głowica ceramiczna czy regulator strumienia. W połączeniu z pozłacanymi dodatkami, stylowym lustrem i żyrandolem uzyskamy wrażenie luksusowego salonu kąpielowego należącego do dawnej arystokratki.

 

 Ferro. Bateria wannowa ze słuchawką i wężem Retro New

Bateria wannowa ze słuchawką i wężem Retro New marki Ferro.

Fot. materiały prasowe Ferro

Kolorystyka, styl i klimat łazienki to kwestia gustu użytkowników. Jednak niezależnie od upodobań należy starannie wybrać wannę i odpowiednią do niej baterię, pozwalającą na komfortową, a jednocześnie oszczędną kąpiel. Stawiając na produkty marki Ferro, możemy spokojnie oddać się relaksowi, nie martwiąc się o jakość i funkcjonalność urządzeń, a jedynie ciesząc się ich eleganckim, niebanalnym designem.

.. Funkcjonalne baterie kuchenne i łazienkowe. Czytaj i oglądaj więcej

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Ferro

POLECANE ARTYKUŁY