Pomył na aranżację łazienki: szare płytki, drewno i bambus

Bambus i drewniana podłoga przywodzą na myśl wakacje. Aranżacja łazienki zapewnia wycieczkę do ciepłych krajów przy codziennej toalecie. Oryginalna łazienka stwarza idealne miejsce do wypoczynku. Zwróć uwagę na wyposażenie łazienki, wśród którgo króluje bambus.

Łazienka i bambus
Łazienka i bambus
Łazienka i bambus
Łazienka i bambus
Łazienka i bambus

Marzy ci się wygodna łazienka i ogród zimowy, gdzie będziesz mogła zasadzić bambus, jednak twój dom jest za mały, żeby zmieścić w nim oba te pomieszczenia? W aranżacji łazienki Nie bój się połączeń dwa w jednym. Warunkiem powodzenia takiego przedsięwzięcia jest dostęp światła dziennego. Dlatego nam podoba się łazienka z oknem - im większym tym lepiej. 
Aranżacja łazienki wydziela trzy strefy: jedna to miejsce na rośliny, druga to drewniana podłoga, a trzecia ceramiczne płytki. Wyposażenie łazienki jest minimalistyczne.
Wzdłuż okien łazienki urządzono pas zieleni. Właśnie tam posadziliśmy bambus. Jest to roślina bardzo ekspansywna, ale trzeba o nią dbać: ostro przycinać i przerzedzać, by utrzymać ją w ryzach. Bambus w łazience nie powinien być zbyt gęsty, najładniej prezentuje się, kiedy jest przezroczysty jak lekka wzorzysta firanka.

Aranżacja łazienki: drewniana podłoga

Drewniana podłoga ułożona została pomiędzy bazaltowym żwirkiem, który stanowi niejako podłoże ogródka, a płytkami ceramicznymi, tworzącymi klasyczny motyw w aranżacji tej łazienki. Drewniana podłoga została zrobiona z drewna teakowego. Bez obaw można wyjść z kabiny, ociekając wodą, a teak zniesie taką kąpiel. W strefie płytek znajduje się pozostałe wyposażenie łazienki. Za murkiem w części niewidocznej od strony drzwi, umieszczono bidet i WC, a przed nim – wygodną wannę. Aranżacja łazienki wykorzystuje dużo miejsca naookoło umywalki. Kosmetyki i zapasowe ręczniki są w zasięgu ręki - choć ukryte w dwóch przeszklonych szafkach łazienkowych. To nie tylko efektowne, ale i praktyczne rozwiązanie do twojej łazienki. Żadnego bałaganu. A bambus, drewniana podłoga i obrazy są najlepszą dekoracją łazienki. Aranżacja łazienki będzie dla ciebie idealna jeśli cenisz sobie minimalizm i naturę.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Michał Glinicki, Jacek Kucharczyk

POLECANE ARTYKUŁY