Podłużna łazienka z dużą pralką. Ruchoma wizualizacja

 Podłużna łazienka z dużą pralką. Ruchoma wizualizacja

Jak zagospodarować długą łazienkę, żeby zmieściła się w niej wanna, wiele półek, duża pralka (ładowana z przodu), a nawet suszarka. Do tego kącik z minipralnią... Nie lada wyzwanie dla naszego architekta. Zobacz ruchomą wizualizację.

Ze względu na podłużny kształt pomieszczenia wannę umieściłem przy ścianie zamykającej wnętrze. By jednak zachować odpowiednie proporcje, na prawej ścianie, nad blatem z umywalką, zaprojektowałem podłużne lustro podkreślone dodatkowo pasem świetlówek umieszczonych za matowym szkłem. Lewą stronę łazienki przeznaczyłem w całości na sprawy związane z praniem i przechowywaniem. Za łamanymi drzwiczkami umieściłem pralkę, suszarkę, dwa kosze na bieliznę oraz półki na łazienkowe przybory i kosmetyki. Miejsce na potrzebne przedmioty znajdzie się jeszcze pod blatem z umywalką i w pawlaczach nad lustrem. By lepiej doświetlić okolice lustra, od spodu pawlaczy zamontowałem dodatkowe reflektorki skierowane w dół. Ponieważ łazienka nie jest zbyt duża, większość powierzchni obłożyłem drobnymi kafelkami - daje to wrażenie powiększenia wnętrza, a w kontraście z matowymi taflami szkła w pawlaczach nadaje rys nowoczesności.

  • Pralkę razem z suszarką i koszami na bieliznę zamknąłem w szafce z wygodnymi łamanymi drzwiczkami.
  • Naprzeciwko drzwi umieściłem wannę, a na jednej ze ścian bocznych podłużną taflę lustra, co poprawiło proporcje pomieszczenia.
  • Gospodarze zdecydowali się na kupno suszarki, zrezygnowałem więc z dodatkowego grzejnika i zaproponowałem ogrzewanie podłogowe.

pobierz plik na dysk
zobacz wizualizację

Aby zobaczyć wizualizację (zarówno na stronie internetowej jak i na twoim dysku w komputerze) trzeba mieć zainstalowany Apple QuickTime.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0

POLECANE ARTYKUŁY