Łazienka: aranżacja, którą widzicie na zdjęciach jest zaprojektowana dla większej liczby lokatorów. Daletgo łazienka jest dość spora i ma wyposażenie oraz zabudowę, z której mogą korzystać dwie osoby równocześnie. Z myślą o tym wbudowano dwie umywalki. Duże lustro nad nimi podwaja przestrzeń łazienki, dzięki czemu wydaje się większa. W aranżacji łazienki zastosowano efektowne oświetlenie wnęk, punktowe światło stworzyło klimatyczne miejsce.

Zabudowa łazienki: miejsce na pralkę

Na uwagę zasługuje ciekawa zabudowa łazienki w białym kolorze. Pralkę udało się ukryć w ścianie łazienki. Zabudowa, w której jest schowana pralka, mieści też wiele innych drobiazgów. Plusem zabudowy w łazience wykonanej na wymiar jest szansa pogodzenia kilku, nawet nietypowych funkcji i estetyczne uporządkowanie przestrzeni. Wszystkie elementy tej zabudowy łazienki wyglądają, jakby stanowiły jej stały element. Trudno się nawet domyślić, jak wiele miejsca na bibeloty mogą kryć.

Szafka pod umywalką, podobnie jak zabudowa łazienkowa mieszcząca pralkę, została wykonana z naturalnego dębu przez znajomego stolarza. Brak uchwytów jest celowym zabiegiem, szafki i schowki tworzą jedną, spójną bryłe bez widocznych podziałów. Takie rozwiązanie docenią minimaliści.

Zabudowa łazienki odporna na wilgoć

Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności, dlatego wybierając drewnianą zabudowę do łazienki pamiętaj o sprawdzeniu, czy dany rodzaj mebli jest odporny na panujące w łazience warunki. Jeśli chcemy mieć więcej elementów drewnianych w zabudowie łazienki, wybierajmy gatunki egzotyczne (tek, iroko, jatoba, cedr, merbau, doussie). Są naturalnie zabezpieczone przed wilgocią, bo zawierają dużo garbników, związków żywicznych i substancji oleistych. Meble z drewna wyglądają przytulnie i świetnie komponują się z płytkami łazienkowymi w naturalnych kolorach i fakturach.

Kompletując zabudowę łazienki, warto zapytać o meble z drewna lub wodoodpornej płyty meblowej albo MDF pokryte wodoodpornym lakierem. Droższe są meble zabezpieczone lakierem poliuretanowym, który sprawia, że powierzchnia jest odporna na ścieranie i działanie pary wodnej. Szafka z takim zabezpieczeniem nie spulchnieje pod wpływem wilgoci, a jego krawędzie się nie rozwarstwią. Tylna ścianka szafki nie powinna przylegać do ściany.