Nowoczesna łazienka w barwach natury: projekt łazienki w klimacie ZEN [ZDJĘCIA]

 Łazienka w kolorach ZEN: zainspiruj się zdjęciami z prawdziwych wnętrz [GALERIA]

Ceramiczna okładzina imitująca drewno jest wygodna w utrzymaniu, jednocześnie nasuwając bezpośrednie skojarzenia z naturą. Projekt łazienki: Małgorzata Pestkowska CANIMOS

Fot. Mariusz Bykowski

Nowoczesna łazienka w barwach natury to kolory ziemi utrzymane w ryzach funkcjonalności. Prezentujemy projekt łazienki w klimacie ZEN. Stonowane, jednolite faktury, harmonijne barwy i elementy nawiązujące do natury (rośliny, grafiki, motywy drewna) to nieodłączne cechy tej stylistyki.

Nowoczesna łazienka w barwach natury to również funkcjonalność i ekologia. Nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne połączono z ponadczasową, prostą formą ceramiki łazienkowej i sprzyjającej ekologicznemu zużyciu wody armatury. Prezentujemy ciekawy projekt łazienki w spokojnej kolorystyce.

Nowoczesna łazienka: kolorystyka i materiały łazienki w klimacie ZEN

Materiały i odcienie, na bazie których powstawał projekt nowoczesnej łazienki w barwach natury, sprzyjać miały uzyskaniu atmosfery harmonii i spokoju. Dla wrażenia różnorodności zestawiono tu kilka naturalnych odcieni. Wybrane grafiki podkreślają zamiłowanie do harmonii i przyrody. Płytki wykańczające obudowę umywalki nawiązują bezpośrednio do motywów drewna - jego usłojenia i faktury. Jest to zabieg niezwykle nowoczesny - płytki spełniają swoją estetyczną i łatwą w utrzymaniu czystości i konserwacji funkcję, zaś drewniane konotacje skojarzeniowe podsycają wrażenie wkradania się do wnętrza łazienki czystej natury. Projekt łazienki uwzględniał również kolory ścian. Ściana bezpośrednio nad wanną została pomalowana na ziemisty kolor. W podobnej tonacji dobrano płytki okładzinowe wanny. Delikatności tej części łazienki dodaje gra świateł, subtelnie rozpraszająca światło, ukryta w konstrukcji ścian.

Nowoczesna łazienka: efekty świetlne

Projekt łazienki to także rozplanowania oświetlenia. Liczne źródła światła umieszczone we wnękach pozwalają osiągnąć w nowoczesnej łazience rozmaite nastroje, w zależności od potrzeb. W pochmurny poranek można rozświetlić całe wnętrze łazienki, by dodać sobie energii. Podczas wieczornej kąpieli - stworzyć relaksująca atmosferę, włączając tylko światło we wnęce nad wanną. Dodatkowo projekt łazienki uwzględniał także wbudowany, centralnie sterowany podtynkowy system audio, który potęguje możliwości relaksacyjne nowoczesnej łazienki. Jak powszechnie wiadomo - muzyka łagodzi obyczaje, a użytkownik takiej łazienki poczuć się może jak w luksusowym SPA.

Projekt łazienki: wygodne zagospodarowanie przestrzeni

Szafka pod umywalką została wysunięta z linii zabudowy, by zmieścić głęboką szufladę na kosmetyki. Kamienny blat w łazience został przycięty na wymiar. Dozownik mydła i pojemnik na szczoteczki zamontowane są w ścianie, co ułatwia zachowanie porządku na blacie.

 Łazienka w kolorach ZEN: zainspiruj się zdjęciami z prawdziwych wnętrz [GALERIA]

Łazienka: sposoby na osiągnięcie wrażenia lekkości i przestronności

W tym projekcie łazienki zastosowano kilka bardziej i mniej znanych trików optycznych. Najpopularniejszy z nich to duże lustro „zdwajające” przestrzeń. Efekt lekkości wprowadzają do łazienki także podwieszane meble, które nie zajmują podłogi. Zaprojektowano je tak, by między frontami a cienkim blatem pozostawić szczelinę – to również optycznie odciąża meble. Umieszczenie pasów LED wokół odsuniętych od powierzchni ściany płyt gipsowo-kartonowych oraz podświetlenie dolnej części wanny spełnia podobną funkcję w aranżacji wnętrza łazienki. Projekt łazienki ma ciekawe rozwiązanie dotyczące sterfy kąpielowej. Wannę obudowano tylko jednym rzędem gresu, niżej wstawiono taflę mlecznego, matowego szkła. Umieszczenie za taflą szkła źródła światła powoduje wrażenie lewitowania tego masywnego przecież elementu wyposażenia łazienki.

NIE PRZEGAP

 Łazienka w kolorach ZEN: zainspiruj się zdjęciami z prawdziwych wnętrz [GALERIA]

Projekt łazienki: Małgorzata Pestkowska CANIMOS

Fot. Mariusz Bykowski

Ocena: 0
Opracowanie: Redakcja Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY