Nowoczesna łazienka: aranżacja z niebieskimi szafkami, tapetą i cegłą

Nowoczesna łazienka ma oryginalny i dynamiczny wystrój. Klimat w jej aranżacji tworzą tapeta z motywem śródziemnomorskich domków, niebieskie szafki łazienkowe, ceglana ściana pod prysznicem i sztukateria podkreślona ledowym oświetleniem.

nowoczesna łazienka tapeta
nowoczesna łazienka zdjęcia lustro
nowoczesna łazienka tapeta zdjęcia
nowoczesna łazienka prysznic bez brodzika
łazienka nowoczesna cegła na ścianie

Nowoczesna łazienka nie jest duża (ok. 4,8 m2), ale została urządzona niebanalnie i funkcjonalnie. Dla właścicieli od początku było jasne, że do aranżacji łazienki wybiorą efektowną grafikę. Takie wielkoformatowe motywy pojawiają się też w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Ściana w łazience obłożona tapetą, tworzącą wakacyjny klimat, to pomysł młodych inwestorów. W innych sprawach dotyczących urządzenia nowoczesnej łazienki postanowili zdać się na wyczucie projektantki Izabeli Rydygier z pracowni Cassapanca.

Nowoczesna łazienka aranżacja

Wszyscy zgadzali się co do jednego: łazienka powinna być nowoczesna, dynamiczna, oryginalna, wygodna i... pozbawiona nielubianego przez właścicieli beżu. Mimo niewielkiej powierzchni w łazience (4,8 m2) znalazło się miejsce dla rzędu szafek łazienkowych przykrytych długim (180 cm) blatem z zagłębioną w nim prostokątną umywalką, komfortowej kabiny prysznicowej oraz WC.

Zobacz też: zdjęcia łazienek inspirujące GALERIE >>>

By aranżacja łazienki była niebanalna, architektka zaproponowała pomalowanie większości ścian w łazience białą półmatową farbą. – Mowa o farbie wodoodpornej, przeznaczonej na tynki cementowo-wapienne. Powłoka nie przepuszcza wilgoci i można ją bez problemu czyścić. Do tego jest tańsza od stosowanej zwykle glazury – mówi architektka Izabela.

Aranżacja łazienki: nowoczesne, niebieskie szafki i blat

W aranżacji łazienki wzrok przyciąga nowoczesna zabudowa w kolorze niebieskim. Intensywnie niebieskie szafki łazienkowe, blat i umywalkę wykonano z kerrocku (rodzaj kompozytu), który łatwo poddaje się obróbce i pozwala na estetyczne wykończenia (łączenia nie są widoczne). Do tego jest odporny na plamy, nie wymaga impregnowania, można go polerować. Przyciągającymi uwagę elementami w aranżacji nowoczesnej łazienki są też podświetlane LED-ami lustro, które stanowi główne źródło światła w strefie umywalki, oraz ceglana ściana pod prysznicem. Lampki w przezroczystych kloszach, zawieszone na różnych wysokościach, są traktowane jako ozdoba, podkreślająca niebanalną aranżację łazienki. Podłoga wykonana została z żywicy epoksydowej.

Nowoczesna łazienka: strefa prysznica

W nowoczesnej łazience strefa prysznicowa została urządzona na całą szerokość krótszej ściany - taka kabina prysznicowa jest bardzo wygodna. Wydziela ją tafla
szkła, wykonana na zamówienie. Łatwo korzystać z prysznica, bo kabina nie ma drzwi ani brodzika - wprost w żywicznej posadzce zainstalowano odpływ liniowy. Ukryty za listwą sztukateryjną pasek z diodami LED podkreśla fakturę cegły na ścianie pod prysznicem. Pozostałym z remontu mieszkania białym marmurem carrara wyłożono wnękę na kosmetyki.

Cegła w strefie wilgotnej łazienki: porada architektki

Ścianę pod prysznicem wyłożono cementowymi płytkami elewacyjnymi, obojętnymi na działanie wody. Mają ok. 1,5 cm grubości, nie „kradną” więc przestrzeni ani nie obciążają muru. Te użyte w prezentowanej aranżacji łazienki wyglądem nawiązują do starej, XIX-wiecznej cegły. Mają efektowną fakturę i są stosunkowo tanie (ceny w sklepach internetowych to ok. 80 zł/m2). Takie cegły kładzie się je jak „zwykłe” płytki i robi szeroką fugę cementową. Nie wymagają malowania, ale dla efektu
estetycznego można je pokryć farbą wodoodporną.

Nowoczesna łazienka kosztorys

 • Cokoły Palazzo, Tubądzin 950 zł
 • Cegły szamotowe malowane, Elkamino 400 zł
 • Posadzka żywica disboxid 421, Caparol ok. 300 zł
 • Armatura Stick, Paffoni ok. 1500 zł
 • Odpływ liniowy Linearis, Kessel ok. 800 zł
 • Przeszklenie w prysznicu, na zamówienie ok. 1700 zł
 • Kaloryfer, Zehnder ok. 900 zł
 • Tapeta Mediterranea, Cole and Son ok. 400 zł
 • Lustro podświetlane, Awluks ok. 2500 zł
 • Szafka, na zamówienie 4000 zł
 • Miska WC Gap, Roca 700 zł
 • Lampki wiszące (4 szt.), atakdesign.pl 1640 zł
 • Lampy sufitowe Massive Nero (4 szt.), Philips 320 zł
 • Sztukateria, na zamówienie 900 zł
 • Robocizna ok. 4000 zł

Razem ok. 21 010 zł

Ocena: 0
Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY