Urządzając łazienkę staniemy przed wieloma dylematami. Co wybrać wannę czy prysznic, umywalkę nablatową czy wpuszczaną? Na jakie kolory zdecydować się, aby pomieszczenie było ponadczasowe i jednocześnie funkcjonalne? Nowoczesna łazienka to przede wszystkim prostota, jasne lub wyraziste kolory i meble o ostro zarysowanych krawędziach.

Nowoczesna łazienka: czym się charakteryzuje?

Decydując się na urządzanie łazienki pierwszym ważnym wyborem będzie zakup płytek i armatury. W nowoczesnych łazienkach, gdzie dominuje minimalizm zazwyczaj pojawiają się duże płytki w kolorze bieli, czerni i różnych odcieni szarości. Oczywiście minimalistyczne wnętrza nie są pozbawione koloru, ale najczęściej pojawia się on w formie dodatków lub mebli. Armatura w nowoczesnej łazience to przede wszystkim proste bryły o kwadratowych lub prostokątnych kształtach. Ich popularność wiąże się nie tylko z minimalistycznym trendem, ale trzeba przyznać, że są one wyjątkowo funkcjonalne. Dużym powodzeniem cieszą się umywalki nablatowe, które pozwalają nam na wykorzystanie wolnej przestrzeni wokół umywalki. To rozwiązanie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Kolejnym krokiem w aranżacji nowoczesnej łazienki jest zakup mebli. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania lub wykonać meble na zamówienie. To drugie rozwiązanie, choć coraz popularniejsze, wiąże się ze znacznie większymi kosztami. Meble łazienkowe muszą być wykonane z materiałów, które nie chłoną wody, co zwiększa ich trwałość.

Nowoczesna łazienka: jak dobrać meble?

Meble do nowoczesnej łazienki powinny spełniać trzy ważne funkcję: praktyczną, estetyczną i muszą wyróżniać się prostotą. Ich ilość i rozmieszczenie jest dokładnie zaplanowane. Jeśli decydujemy się na zakup gotowych mebli zazwyczaj będzie to stojący lub wiszący słupek, szafka z lustrem i szafka pod umywalką. Bez problemu zmieścimy w nich wszelkie niezbędne w łazience drobiazgi, ręczniki i kosmetyki. Doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie mebli łazienkowych na wymiar. Wtedy możemy zabudować dowolną przestrzeń. Ta opcja wiąże się z większymi kosztami, ale może przynieść wiele korzyści, szczególnie jeśli aranżujemy małe pomieszczenie, a takie są zazwyczaj łazienki w bloku. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 17 POMYSŁÓW na aranżacje nowoczesnej łazienki!