Określenie „niebieska łazienka” nie oznacza wcale tego, że łazienka musi być w kolorze niebieskim od posadzki aż po sufit. Nie oznacza to też wcale, że niebieskie muszą być wszystkie płytki. Wystarczy mały dodatek koloru niebieskiego do neutralnej bazy w aranżacji łazienki, a będziemy właścicielami wyjątkowej, niebieskiej łazienki. Oprócz niebieskich płytek możemy pomalować  na niebiesko ściany lub sufit, możemy zamontować w neutralnej łazience niebieskie fronty szafek lub wstawić niebieską umywalkę. Możemy też po prostu skompletować niebieskie, wyraziste dodatki do łazienki. Pomysłów na niebieską łazienkę może być naprawdę całe mnóstwo.

Niebieska łazienka: odcienie koloru niebieskiego

Tak jak kolor niebieski kojarzy nam się z czystą wodą morską, która może mieć odcienie w zależności od miejsca na świecie i od głębokości, czyli od  blado turkusowego – jak na Karaibach, aż po głęboki granat mórz północnych, tak też  niebieska łazienka, jest wyjątkowo szerokim określeniem. Niebieska łazienka może być równie dobrze delikatna i romantyczna - pastelowo błękitna lub wyrazista i z charakterem, ciemno – granatowa. Skojarzenie z wodą morską w określeniu „niebieska łazienka” nie jest przypadkowe. Przecież prawie wszystkie baseny wyłożone są jaśniejszymi lub ciemniejszymi, ale niebieskimi płytkami.

Niebieska łazienka: dobre zestawienie kolorów?

Kolor niebieski na szczęście nie jest singlem i lubi towarzystwo. Perfekcyjnie współgra z kolorem białym oczywiście, ale lubi także szarości, beże czy brązy, na przykład drewno. Lubi także towarzystwo koloru zielonego czy fioletu. Są to połączenia stonowane i delikatne. Możemy w ten sposób stworzyć niebieską łazienkę z efektem Spa. Jeśli jednak zależy nam na efekcie  wyrafinowanym i energetycznym, połączmy kolor niebieski z czerwienią lub kolorem pomarańczowym. Jeśli nie macie pewności czy jakiś kolor pasuje do niebieskiego, spójrzcie w lustrze czy założylibyście top w takim kolorze do jeansów. Wszystko oczywiście jest grą odcieni i jak zwykle przy zabawie kolorami, diabeł tkwi w szczególe, ale kolor niebieski naprawdę jest kolorem towarzyskim.

Niebieska łazienka aranżacja: romantyczna, spa czy glamour?

Aranżacja niebieskiej łazienki w zależności od wybranego odcienia koloru niebieskiego i dodatków może mieć kompletnie odmienny styl. Jeśli wybierzemy delikatny odcień niebieskiego i połączymy go z białymi, stylowymi lub klasycznymi dodatkami powstanie łazienka kobieca i romantyczna. Jeśli do delikatnego błękitu lub jasnego turkusu dołożymy elementy drewniane powstanie łazienka w stylu salonu spa. Natomiast luksusowa mozaika w odcieniach granatu, z designerskimi dodatkami sprawi, że nasza niebieska łazienka stanie się glamour… Obejrzyjcie w galerii zdjęcia łazienek z kolorem niebieskim.