Niebieska łazienka lub biała z dodatkiem niebieskiego, błękitu czy turkusu nie jest oczywiście odkryciem ostatniego sezonu. Ale połączenie tych barw stało się synonimem czystości i porządku w łazience i weszło na stałe do kanonu kolorystycznego w urządzaniu łazienek. Dodatkowo połączenie to sprawia, że nawet najmniejsza aranżacja łazienki w bloku wydaje się optycznie większa. Niebieskie w aranżacji łazienki są zazwyczaj ściany lub podłogi, ale czasem można również znaleźć niebieską ceramikę. Jeśli podoba się wam ten kolor, obejrzyjcie naszą galerię: wybraliśmy 12 łazienek w kolorze niebieskim. Są w różnym stylu i zastosowano w nich różne odcienie niebieskiego.

Łazienka aranżacja: niebieskie ściany i podłoga

Nastrój niebieskiej łazienki zależy od odcienia użytego koloru. Im odcień jest jaśniejszy tym wnętrze wydaje się delikatniejsze i świeższe. Dodatkowo jasny odcień niebieskiego zawsze powiększy optycznie wnętrze małej łazienki. Jeśli użyjemy płytek z delikatnym kwiatowym lub roślinnym motywem, zawiesimy biały klasyczny żyrandol, niebieska łazienka stanie się romantyczna i kobieca. Jeśli natomiast płytki będą w zdecydowanym i nasyconym odcieniu niebieskiego, wręcz granatowe, taka aranżacja łazienki nabierze charakteru i dramatyzmu.
Na rynku mamy ogromny wybór płytek, nie tylko różniących się kolorem, ale również wielkością i kształtem. Zupełnie inny efekt osiągniemy w aranżacji niebieskiej łazienki układając błękitne płytki wielkoformatowe, a inny drobną mozaikę z wzorem fal lub barokowym.
Na etapie planów aranżacji łazienki warto dobrze zastanowić się nad proporcjami niebieskiego i białego w łazience. Jeśli podobają nam się wszystkie ściany w niebieskim kolorze wybierzmy mozaikę w jasnym, delikatnym odcieniu, jeśli natomiast decydujemy się na kolor bardziej nasycony wybierzmy tylko jedną ścianę, na przykład nad wanną lub wnękę prysznicową.

Łazienka aranżacja: czasem tylko niebieskie dodatki

Czasem możemy wykonać aranżację łazienki w konkretnym kolorze stosując tylko dodatki. Znakomicie sprawdzą się białe płytki jako baza na ścianach i na podłodze, a niebieska ceramika, ręczniki czy szafki będą na tyle wyraziste, że łazienka będzie wydawała się niebieska.
Niektóre odcienie niebieskiego, zwłaszcza w połączeniu z bielą mogą wydawać się zbyt chłodne do aranżacji łazienki, a przez to nie zachęcające do kąpieli. Bardzo dobrze sprawdza się wtedy drewno na podłodze. Naturalna barwa egzotycznego drewna znakomicie spełnia swoją ocieplającą i uspokajającą rolę. Będziemy czuć się w naszej niebieskiej łazience jak w SPA. Innym kolorem, który ożywi nieraz zbyt chłodną kombinację niebieskiego i bieli jest czerwień, w postaci dywanika, ręczników, modnej lampy lub zawsze potrzebnego w łazience krzesła.