Modne nowoczesne łazienki: 14 inspiracji ZDJĘCIA

Wybraliśmy modne łazienki, które inspirowały nas w 2014 r. Tak wiele wymagamy od wnętrza łazienki, ma być nastrojową oazą wytchnienia i funkcjonalnym miejscem higieny. Nie jest łatwo urządzić nowoczesne łazienki. Warto więc skorzystać z podpowiedzi specjalistów i zainspirować się galerią zdjęć: łazienki inspiracje.

nowoczesne łazienki zdjęcia
nowoczesne łazienki galeria zdjęć
nowoczesne łazienki aranżacje
łazienki zdjęcia
łazienki

Podczas urządzania łazienki najważniejsza jest spójna koncepcja estetyczna. Modne, nowoczesne łazienki powinny być efektowne, ale i funkcjonalne. Dlatego szukajmy do łazienki dobrych jakościowo materiałów, bo tu liczy się trwałość i funkcjonalność. Oferta salonów łazienkowych i producentów jest bardzo bogata, co roku lansowane są nowe modele wyposażenia łazienki, nowe kolekcje płytek łazienkowych, czy mebli – trzeba wyszukać najodpowiedniejsze i umiejętnie połączyć je ze sobą w aranżacji własnej łazienki. Nowoczesne łazienki niekoniecznie muszą być bardzo drogie. Spójny wystrój uzyskamy jeśli poszczególne elementy będą do siebie pasować, np. rysunek umywalki może stanowić powtórzenie kształtu wanny.

Urządzamy nowoczesne łazienki

Coraz większy wybór mamy też w dziedzinie wykończenia ścian i podłóg w łazience. Minęły czasy, gdy bezapelacyjnie rządziły płytki ceramiczne. Ponieważ nadal najmodniejszy jest „naturalny” wygląd, na posadzkach nowoczesnych łazienek największą popularnością cieszą się drewno (parkiet, taki sam jak w salonie) oraz kamień. Często w aranżacji łazienki stosuje się też wielkoformatowy gres. Na ścianach nowoczesnych łazienek mamy oszałamiające spektrum możliwości: portrety z mozaiki, podświetlane szkło, fotografie i fototapety do łazienki, a nawet skóra. W kwestii sprzętów łazienkowych aktualne są wariacje na klasyczny temat: kółko czy kwadrat. Do wyboru mamy opływowe formy umwalek czy wanien do łazienki, kojarzące się z przyrodą i bezpieczeństwem, kontra geometryczne, które wnoszą do wnętrza elegancję i miejski szyk. Modne baterie łazienkowe mają oszczędne kształty. Ciekawą propozycją jest biała armatura wyglądająca, jakby wyrastała z umywalki, tworząc z nią jednorodną całość. Coraz śmielej w aranżacjach łazienki łączymy pomieszczenia. Trend ten zaczął się od mariażu łazienki i sypialni. Ostatnio do grupy przenikających się wnętrz dołączyła garderoba. Często zabudowujemy też podczas urządzania łazienki wnęki i uskoki, dzięki czemu, oprócz efektu uporządkowanej przestrzeni, uzyskuje się też dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy w łazience.

Nowoczesne łazienki: wnętrza z klimatem

Najważniejsza jest czystość dotycząca wystroju łazienki. Nowoczesne łazienki często zamieniane są w minispa. Jeśli mamy tylko miejsce, chętnie urządzamy łazienki wyposażone w wolno stojące wanny, i duże kabiny z deszczowniami. Nowoczesne łazienki często mają duże, gładkie, jednobarwne powierzchnie ścian i podłóg. Lubimy szare i białe łazienki. Oprócz atmosfery w łazience bardzo ważne są funkcjonalność i wyraźny podział na strefy. Wyposażenie łazienki musi być dopasowane wymiarami do gabarytów pomieszczenia. Nawet nowoczesne łazienki są małe, dlatego tym bardziej trzeba unikać ich przeładowania i starać się o uzyskanie wrażenia przestronności w aranżacji. Kolor w aranżacji nowoczesnej łazienki powinien wynikać z koncepcji całości i musi być konsekwentnym elementem wystroju wnętrza.

Jak urządzić nowoczesne łazienki, by uniknąć nudy

Łazienki muszą pasować do innych pomieszczeń. Inwestorzy coraz chętniej stosują rozwiązania, gdy łazienka płynnie przechowi w sypialnię. Lubimy też stosować tzw. niełazienkowe (typowo pokojowe) materiały. Pozwalają na większa indywidualizacje aranżacji łazienki. Modne łazienki i ich wystrój rzadzą się teraz tymi samymi prawami co współczesna moda, w której nie ma już ubrań tylko sportowych czy wizytowych. O czy warto pamiętać podczas urządzania łazienki? By uniknać nudy w aranżacji nowoczesnej łazienki, warto od początku zagwarantować sobie możliwość niewielkich modyfikacji, np. zmiany dodatków do łazienki. Nowoczesne łazienki cenią połączenie funkcjonalności z piękną formą. Aby uniknać fug, które po pewnym czasie wyglądają nieestetycznie, stosuje się wielkoformatowe materiały. Na podłogę i ściany chętnie wybieramy kamień w jak największych slabach, szkło, konglomerat i kafle o wymiarach 3x1 m. Nowoczesne łazienki lubią owarte przestrzenie kąpielowe. Powiększymy optycznie łazienkę, rezygnując z brodzika pod prysznicem i kładąc tam podłogę, taką samą jak w całym pomieszczeniu. Niemal niewidoczna tafla przezroczystego szkła odgrodzi „mokrą” strefę od reszty wnętrza łazienki.

Nowoczesne łazienki: modne kolory

Chętnie projektujemy czarno-białe łazienki lub nowoczesne łazienki utrzymane w kontrastowej kolorystyce wnętrza, w których wyposażenie rysuje się wyrazistą linią na tle dużych płaszczyzn. Efektownie wyglądają też dekory, nadające ścianie łazienki głębi. Wyeksponowane światłem tworzą klimat wnętrza łazienki. Do łazienki zapraszamy też fototapety, zdjęcia wielkoformatowe, czy efektowne tapety. Jak nie przesadzić z kolorami w łazience? Można stosować zasadę „maksimum trzy” (trzy kolory do łazienki lub trzy różne materiały).

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Yassen Hristov, Rita Lorenc, Norbert Banaszyk/DADA, Sara Niedźwiecka, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY