Minimalistyczna biała łazienka z wanną i prysznicem

2018-10-24 16:21

Ilonie zależało, by w łazience zmieściły się i wanna, i kabina prysznicowa. Pierwotny plan na to nie pozwalał, trzeba więc było poszerzyć pomieszczenie. Aranżacja jest spójna z resztą mieszkania. Klarowna, uporządkowana, podkreślająca przestronność wnętrza.

Spis treści

  1. Nowoczesne geometryczne formy i gładkie powierzchnie
  2. Łazienka z wanną i prysznicem
  3. Kosztorys
  4. Zobacz inspirujące projekty łazienek

Łazienka była największym wyzwaniem w projekcie mieszkania. – Minimalistyczna zasada: mniej znaczy więcej, której podporządkowałyśmy z Iloną wystrój wnętrz, wymaga szczególnej dbałości o detale wykończenia i jakość zastosowanych elementów. W sterylnie urządzonej łazience mają one wyjątkowe znaczenie dla efektu, bo wszystko jest widoczne – mówi odpowiedzialna za projekt architektka Marta Pala-Szczerbak z pracowni Minimoo.

Nowoczesne geometryczne formy i gładkie powierzchnie

Śnieżnobiałe sprzęty, podłoga i trzy ściany. Czwarta, przy wejściu, została pokryta ciemnografitowymi płytkami. Do łazienki prowadzą białe drzwi, tzw. ukryte (zlicowane ze ścianą, bez widocznych ościeżnic). Sięgają do sufitu. Dzięki nim podział grafitowej płaszczyzny jest bardzo harmonijny, co ma znaczenie dla kompozycji pomieszczenia i odbicia w lustrze, zajmującego całą szerokość wnętrza.Podłoga jest jedną dużą gładką płaszczyzną. Ilonie zależało na posadzce bez fug, np. z żywicy epoksydowej, jednak nie była do końca pewna, czy da ona wymarzony efekt. Z pomocą przyszedł właściciel firmy specjalizującej się w aplikacji podłóg żywicznych. Zaprosił Ilonę i architektkę do mieszkania „modelowego”, czyli swojego, w którym były tylko epoksydowe wylewki. Sam je oczywiście wykonał. Ilona zdecydowała się na zrobienie ich w łazience oraz kuchni. Obie w kolorze białym. – Są miłe w dotyku i łatwo się je czyści – podkreśla gospodyni.

.. Biała łazienka. Dziesięć pomysłów na aranżację łazienki w bieli >>>

Łazienka z wanną i prysznicem

Sporą trudnością okazało się zrobienie natrysku bez brodzika. Wymagało to skucia części podłogi i odpowiedniego wyprofilowania żywicznej wylewki. Do tego – idealnego zamontowania listwy odpływowej wraz z systemem odpływu o jak najmniejszej wysokości. Fachowcy spisali się przy tym na szóstkę. – W planie natrysk miał być osłonięty przezroczystym szklanym ekranem. Czekam na odpowiedni, a w międzyczasie przyzwyczajam się, że go nie ma. Widzę, że nie jest konieczny. I być może tak już zostanie – mówi właścicielka.

Minimalistyczna biała łazienka z wanną i prysznicem

Autor: Marcin Grabowiecki

Efektowne minimum

Decyzja o urządzeniu łazienki w sterylnym minimalistycznym stylu wymaga konsekwencji w doborze wszystkich elementów aranżacji. Po pirewsze, zastosujmy nie więcej niż dwa, trzy kolory przewodnie, albo – podobnie jak u Ilony – barwę dominującą i kontrastowy akcent. Po drugie, wybierzmy jak najprostsze formy sprzętów. Kolejna sprawa, warto pomyśleć o bateriach podtynkowych – dyskretnych, eleganckich. I jedna z ważniejszych kwestii – minimalizm „nie znosi” przypadkowości i nieporządku. Trzeba zaprojektować szafy i schowki tak, by wszystkie rzeczy się w nich mieściły i niemal nic nie stało na wierzchu – doradza Marta Pala-Szczerbak z pracowni Minimoo, autorka projektu tego wnętrza.

Kosztorys

wanna do zabudowy D-Code, Duravit, 750 złpodtynkowa bateria wannowa, Zucchetti, 2966 złpodtynkowa bateria umywalkowa, Zucchetti, 2138 złumywalka Kartell by Laufen, Laufen, 1898 złmiska WC Kartell by Laufen, Laufen, 1365 złstelaż podtynkowy Duofix, Geberit, 664 złbateria natryskowa, Zucchetti, 2900 złgrzejnik Mango, Enix, 1991 złposadzka, na zamówienie, ok. 1000 złkinkiet N˚303, Lampe Gras, 1535 zł

Razem 17 207 zł

Zobacz inspirujące projekty łazienek