Pomysł na tę łazienkę był przewrotny - stworzyć na 5 m2 pokój kąpielowy. Udało się. Aranżacja łazienki zyskała nowy wystrój. Drewniana podłoga, grzejnik retro, zdjęcia w ramkach i rośliny zupełnie odmieniły wnętrze łazienki. Niektórzy uważają, że łazienka - jako zamknięte pomieszczenie - może różnić się wystrojem od reszty mieszkania. Ale architektka Hanna Talarek (która wykonała projekt łazienki), ma inny pogląd na tę sprawę. Dlatego w aranżacji łazienki pojawiają się te same elementy, które są w innych częściach mieszkania - drewno, lakierowane szkło, mocne oświetlenie. Wystrój łazienki ma męski i nowoczesny charakter.

Aranżacja łazienki: kolory w łazience i szkło

Kolory w łazience to czerń, bieli i blady seledyn. Czerń jest mocna i zdecydowana, ale w wersji z połyskiem nie przytłacza wnętrza łazienki. Ponadto aranżacja łazienki nabiera lekkości i przestrzeni przez szkło, duże lustro i jasne ściany. Duża kabina prysznicowa wyłożona jest seledynowymi szklanymi kaflami i podświetlona wewnątrz diodami. Miska WC „wtapia się” w ścianę łazienki pokrytą seledynowym szkłem. Została częściowo ukryta za kabiną prysznicową. Urządzając małą łazienkę, warto wykorzystać materiały, które optycznie ją powiększą. Bardzo dobrze sprawdza się szkło, bo odbijając światło, zapewnia że aranżacja łazienki robi wrażenie większej powierzchni. Dodaje łazience elegancji i schludności. W połączeniu z drewnem gubi swój chłód.

Projekt łazienki: aranżacja i wykończenie

Urządzanie łazienki zaczęło się od szklanych ściennych płytek, jasnoseledynowych. Właściciel nie mógł oderwać od nich oczu już od wejścia do sklepu. Na szczęście nie burzyły koncepcji architektki wykonującej projekt łazienki, zgodziła się na nie od razu. Łazienka jest nowoczesna, ale jej wystrój to także kontrasty. Na przykład grzejnik łazienkowy retro, który zajął miejsce prostego, nowoczesnego, jaki zwykle montują deweloperzy w łazienkach, robi na
gościach spore wrażenie, każdy się nim zachwyca. Aranżacja łazienki jesy złgodzona przez dodatek drewna. Okazało się, że drewniane elementy wyposażenia łazienki, tj. podłoga, listwy, blat, świetnie się tu sprawdzają, a do tego sprawiają, że łazienka jest bardzo przytulna. Drewno doskonale zrównoważyło chłód podświetlonych na niebiesko półek w kabinie prysznica i belek na suficie oraz obłożonych szkłem stref mokrych i nad miską WC.