Urządzamy » Łazienka » Łazienka aranżacje » MAŁA ŁAZIENKA - jak urządzić: BIAŁA ARANŻACJA, mała łazienka w bloku - ZDJĘCIA JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ W BLOKU: POMYSŁY, INSPIRACJE, ZDJĘCIA

MAŁA ŁAZIENKA - jak urządzić: BIAŁA ARANŻACJA, mała łazienka w bloku - ZDJĘCIA

Jak urządzić małą łazienkę, która ma 3,79 m2? Aranżacja łazienki, w której nie ma wiele przestrzeni to nie lada wyzwanie. Mała łazienka wymaga dobrego projektu, a proste rozwiązania są zawsze ponadczasowe. Dlatego w tym przypadku w małej łazience tak świetnie sprawdziła się biała glazura i drewniana podłoga. Powstała elegancka i funkcjonalna łazienka.
Przeczytaj też

Jak urządzić małą łazienkę? Właściciel szukał niestandardowych rozwiązań i materiałów. Miał dosyć ciasnoty i typowych płytek na ścianach. Wiedział, że aranżacja łazienki musi ją optycznie powiększyć. Przy tym szukał odpowiedniego w małej łazience miejsca na szafkę, półki i duże lustro. Stąd wziął się pomysł na jasne barwy, poziome, harmonijne podziały glazury, podwieszane sprzęty. By uciec od sterylności bieli, zdecydował, że idealna do małej łazienki będzie drewniana podłoga.

Mała łazienka przed remontem

Niewielka przestrzeń małej łazienki (3,79 m2) wymagała nowego, funkcjonalnego rozmieszczenia elementów wyposażenia oraz odpowiedniego doboru materiałów wykończeniowych do małej łazienki. Płytki glazury i terakoty nadawały się tylko do usunięcia. Ich wygląd nie pasował do nowej koncepcji stylistyki małej łazienki. Elementy wyposażenia łazienki - wszystkie trzeba było wyrzucić. Starą miskę ustępową zamienono na model podwieszany - zajmuje mniej miejsca. Prysznic właściciel zdecydował się zastąpić wanną. Brakowało też dużego lustra, które optycznie powiększyłoby przestrzeń małej łazienki.

Remont małej łazienki: Krok 1

Remont łazienki rozpoczął się od usunięcia starej glazury i terakoty. Dotychczasowe urządzenia sanitarne nadawały się już tylko na śmietnik. Po zdjęciu płytek powierzchnię ścian i podłogi małej łazienki trzeba było wyrównać zaprawą. Właściciel chciał, aby na ścianach pojawiły się prostokątne płytki łazienkowe, przypominające proporcjami cegły. Chodziło mu o to, aby optycznie powiększyć przestrzeń małej łazienki. Uznał, że najodpowiedniejsze będą płytki wielkości 10x30 cm.

Remont małej łazienki: Krok 2

Decyzja o zamianie prysznica na wannę pociągnęła za sobą określone konsekwencje: należało przesunąć miejsca montażu baterii i zrobić nowe doprowadzenie wody. Potem zamontowane zostały stalowe stelaże: podwieszanego WC i wanny oraz do zamocowania szafki pod umywalkę. Obudowano je wodoodporną płytą gipsowo-kartonową.

Remont małej łazienki: Krok 3

Do łazienki potrzebna była nowa glazura. Właściciel znalazł prawie idealne płytki - białe i matowe, ale niestety zbyt duże jak na małą łazienkę, wym. 20x30 cm. Zlecił więc wykonawcy zrobienie na nich poziomych nacięć. Kiedy w szczeliny między płytkami nakładano fugę, nacięcia także zostały wypełnione masą. Teraz glazura wygląda, jakby miała pożądane proporcje 10x30 cm. Nad umywalką zamiast kafelków pojawiło się lustro - duże, na całą szerokość ściany. W kilku miejscach wśród pojedynczych płytek na ścianie małej łazienki Robert zaplanował dekory z drewna tekowego - tego samego, z jakiego miała być drewniana podłoga.

Remont małej łazienki: Krok 4

Na koniec sufit i ściany nad płytkami pomalowano wodoodporną farbą, a na podłodze małej łazienki pojawiła się drewniana podłoga z egzotycznego drewna, które zostało zabezpieczone specjalnym olejem.

Jak urządzić małą łazienkę? Ważny jest umiar w stosowaniu detali i form. Usytuowanie półek wynika z wprowadzonych rozwiązań technicznych. Umieszczono je na obudowie WC oraz stelaża przy umywalce.

Stylista radzi
 • Zastosowanie jednakowych prostokątnych płytek glazury optycznie powiększyło przestrzeń małej łazienki. Wąskie spoiny szer. 1 mm w brązowym odcieniu dodatkowo podkreślają ten efekt.
 • Poziome ułożenie płytek wprowadza wrażenie ładu i harmonii. Sprawia też, że wnętrze małej łazienki wydaje się szersze.
 • Warto zwrócić uwagę, że nie tylko miska sedesowa, ale również szafka pod umywalką jest podwieszona. Dzięki temu powierzchnia podłogi nie zmniejszyła się i łatwo utrzymać ją w czystości.
 • Ciekawe zestawienie drewnianej podłogi i białej glazury - naturalne materiały kontrastują z bielą ścian i ocieplają wnętrze.
 • Prosta forma i nowoczesna stylistyka armatury nad wanną podkreśla regularne podziały płytek na ścianach.Tomek Tarasewicz, stylista

Zobacz również

j.w. :)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

podoba mi się ta łazienka. prostota co do formy kształtów oraz kolorów, które razem tworzą ładną całość. podoba mi się zastosowanie drewna w łazience, zwłaszcza na tych miniaturowych półeczkach. może po postawieniu kosmetyków i kubka ze szczoteczkami już nie będzie tak czysto, ale ogólnie podoba mi się.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

czy można prosić o podanie nazwy firmy z któej są te płytki???

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

kots tu ma zajebisty gust idelana lazienka prosta estetyczna czysta i przejrzysta nei zagracona swieza i pewnie dlugo po remoncie jeszcze taka pozostanie:)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

super łazienka choć ja wolę w ciemnych kolorach, ale fajna przestrzeń tak czy siak :)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

ja zmieniłabym tylko jedno - wannę. Bardziej podobają mi się bez zabudowy, np. ta pasowałaby idealnie do zlewu : http://www.artvillano.pl/pr_WW-006_228.htm :) choć osobiście wole opływowe kształty

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
ŁAZIENKA INSPIRACJE: jak jest nowoczesna łazienka GALERIA
ŁAZIENKA INSPIRACJE: jak jest nowoczesna łazienka GALERIA

W kolejnym odcinku łazienka inspiracje, ty razem wybraliśmy łazienki nowoczesne. Jak urządzić ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Łączniki i gniazdka w pokoju dziecka: jak chronić dziecko przed instalacją elektryczną
Jak wybrać bezpieczne łączniki i gniazdka elektryczne do pokoju dziecka? Ciekawość dzieci nie zna granic. ...
Aranżacja wnętrz: okrągłe ściany w mieszkaniu w każdym stylu!
Okrągłe ściany w domu to zaleta czy kłopot? Aranżacja wnętrz z okrągłymi ścianami zawsze sprawia ...
Projekt otwartej przestrzeni: salon z kuchnią gotowe do dalszych przemian!
Projekt salonu z kuchnią otwarty jest na ciągłe i dalsze zmiany. Gotowy na przyjęcie gości, ...
Jak odnowić starą boazerię i dobrać kolor podłogi?
W kuchni mam starą boazerię, którą chcę odnowić i pomalować na biało. Meble w kuchni są w kolorze czereśnia arktyczna, a na podłodze jest...
Eliza Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14554 osoby
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...