Mała łazienka znajduje się w starym, prawie dwustuletnim budynku, w którym po renowacji powstały nowoczesne lofty. Aranżacja łazienki w lofcie jest dość zaskakująca, ponieważ pomieszczenie jest otwarte na sypialnię. Takie rozwiązanie coraz częściej pojawia się w projektach wnętrz. Jest to dobry pomysł na powiększenie małej łazienki, ale pod warunkiem, że mieszkamy sami lub że mamy drugą łazienkę w domu.

Mała łazienka otwarta na sypialnię

Mała łazienka płynnie łączy się z sypialnią, wnętrza oddziela jedynie niepełna ściana, która pozwoliła doświetlić pomieszczenie znajdujące się dalej od okna. W ten sposób udało się uniknąć wrażenia ciemnej łazienki, która zyskała dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązanie w aranżacji łazienki jest możliwe jedynie wtedy, gdy w mieszkaniu znajduje się oddzielna toaleta, zapewniająca prywatność. Oryginalne, stare cegły we wnętrzu stały się ozdobą aranżacji łazienki i zyskały nowe życie. Właścicielka najpierw oczyściła ścianę z cegieł z zabrudzeń, a następnie odkwasiła i pokryła specjalnym impregnatem.

Aranżacja łazienki w łowickim stylu

Aranżacja łazienki ma ciekawe motywy ludowe. Duże lustro nad umywalką dodatkowo „podwaja” przestrzeń małej łazienki. Lakierowane kolorowe szkło frontów wprowadza radosny, barwny akcent. Łowickie wzory i akcenty - pasiak, który ozdabia abażur lampy, wzory na ścianie i na dodatkach – nawiązują do oryginalnego wystroju całej kawalerki. Kolorystyka małej łazienki jest spójna, a kolory odnoszą się do łowickiego folkloru.