Mała łazienka nie musi być nudna. Poznaj propozycje na aranżacje małego, kąpielowego wnętrza. Na pewno  płytki w jasnym, kremowym wybarwieniu to doskonałe tło dla kolorowych dodatków. Mała łazienka zwykle wymaga wyjątkowej kreatywności, ponieważ bardzo łatwo, niepraktycznie umieszczając w niej podstawowych urządzenia sanitarne, można stworzyć ciasną  i szarą łazienkę.

Moc kolorów w małej łazience: meble i dodatki

Kolorowe połączenia, np. żółte wstawki lub zielone fronty mebli to kolorystyka dla małych łazienek. Faktycznie pomieszczenie może być optycznie mniejsze, ale zastosowanie elementów z umiarem i smakiem sprawi, że aranżacja będzie bardziej dynamiczna i efektowna. Oczywiście, pomieszczenie optycznie powiększają jasne kolory, lustra i błyszczące powierzchnie oraz dobrze rozmieszczone światło.

Włączenie koloru do małej łazienki: pomysły

Mocne kolory w małej łazience wnoszą do aranżacji wnętrza energię i ciepło. Jak umiejętnie wkomponować kolorową umywalkę w aranżację łazienki? Aby zrównoważyć mocny kolor umywalki, możesz go powtórzyć w innym miejscu łazienki, ale nie w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Dobrym miejscem będzie np. fragment przeciwległej ściany pomalowany na ten sam kolor co kolor umywalki. Jeden lub dwa dodatki w tym samym, wyrazistym odcieniu całkowicie wystarczą w ramach uzupełnienia wystroju łazienki.

Kolorowe dodatki: jakie kolory do małej łazienki?

Często stosowany jest pomarańcz, np. w kolorystyce szafki pod umywalką. To kolor bardzo energetyczny i pogodny, sprawdzi się szczególnej w łazience bez okna. Jeśli nie pomarańcz to żółć, wprowadza światło do wnętrza. Do wyboru są rozbielone żółcie, cytrynowe odcienie, albo bardziej słoneczne barwy.

Jeśli zależy nam na bardziej uspokajających dodatkach, zdecyduj się na niebieski kolor. Niebieski ma wiele odcieni: od lawendowego do wpadającego w turkus. Mała łazienka w tym kolorze może mieć różnorodny charakter. Jasny niebieski w połączeniu z bielą stworzy oryginalną łazienkę w stylu marynistycznym. Turkus z beżem lub  brązem będzie idealną kolorystyką w nowoczesnym wnętrz.