Mała łazienka aranżacja - będzię udana, jeśli zostanie dobrze wykonany jej projekt. Przyjeło się, że kolory w małej łazience powinny być jasne, bo powiększają optycznie wnętrze. Ale jeśli chcemy mieć mocne i nasycone kolory w małej łazience, też można je zastosować. Urządzając małą łazienkę i wybierając do niej kolory płytek, wyposażenia, ścian i podłóg, pamiętajmy że każdy kolor ma swoją temperaturę i inaczej działa na nasze zmysły. To bardzo ważne w aranżacji wnętrza małej łazienki.

Mocne kolory w małej łazience: czerwony i czarny

Kolory mocne, nasycone są uważane za męczące dla oka, dlatego nie polecamy stosowania ich w przestrzeni dziennej, gdzie spędzamy dużo czasu. Natomiast podczas aranżacji takich pomieszczeń jak łazienka, w której przebywamy stosunkowo krótko, można sobie pozwolić na odrobinę kolorystycznego szaleństwa - mówią autorki projektu małej łazienki o pow. 5m2 z ZIZI STUDIO.

WIĘCEJ: mała łazienka 3 m2 aranżacje i zdjęcia >>>


Decydując się na takie decydując się na aranżację małej łazienki z udziałem mocnych kolorów, warto przewidzieć dużo miejsca dla neutralnej bieli – kolor biały w łazience jest doskonałą bazą i tłem dla dynamicznych mocnych barw, takich jak czerwony i czarny. Dodatkowo urządzając małą łazienkę warto pomyśleć o zróżnicowaniu faktury na poszczególnych planach. Takie urozmaicenie doda trójwymiarowości i harmonii projektowanemu wnętrzu małej łazienki.

Mała łazienka 5 m2: jasne tło

Prezentowana aranżacja małej łazienki jest nowoczesna i funkcjonalna. W opozycji do kolorowej części umywalkowej prysznic jest śnieżnobiały i przejrzysty. W niedużym pomieszczeniu (mała łazienka ma 5 m2) biel, szkło i lustra są ważne dla optycznego powiększenia wnętrza oraz odciążenia ciemnych płaszczyzn.

Kolory w małej łazience

Właściciele mieszkania sami zasugerowaliśmy projektantkom kolory do małej łazienki. Ale nie wiedzieli, czy na tak małej powierzchni (łazienka 5 m2) uda się je połączyć. Okazało się, że jest to możliwe i w efekcie aranżacja małej łazienki wygląda świetnie – przyznają. Łazienkowe płytki grają nie tylko kolorem, ale też kształtem. Wąskie pasy i wielkoformatowe kafle różnicują ściany, rysując na nich wzór. Uzupełnieniem jest prosta biała szafka z czarną szufladą. Mała łazienka aranżacja: wykorzystano płytki z kolekcji Colour – Tubądzin; kabina prysznicowa Niven, umywalka Coctail – Koło; WC 4U – Keramag; szafka wykonana na zamówienie – Mucharski Meble.