Montując lustro do łazienki można sięgnąć po młotek, wkrętarkę lub śrubokręt, aby przymocować coś do ściany, lepiej jednak użyć
supermocnej taśmy montażowej. Tak będzie szybciej i łatwiej, a i ściana pozostanie cała

Aranżacja łazienki: przyklejamy lustro

O lustrze w aranżacji łazienki warto pomyśleć przed układaniem glazury. Można wówczas zaplanować, gdzie ono zawiśnie, i zostawić na ścianie niewykończone miejsce odpowiedniej wielkości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przykleić je wprost do płytek. Gdy wybierzemy najlepsze miejsce na zawieszenie lustra, okładzinę ceramiczną przemywamy płynem do szyb, aby usunąć tłuszcz i inne zabrudzenia. Powierzchnia musi być też sucha. Pasy taśmy naklejamy na spód lustra w równych odstępach. Następnie zrywamy z taśmy paski ochronne i przykładamy lustro do ściany, dociskając je równomiernie, ale niezbyt mocno.

Łazienka: na jakiej wysokości zamontować lustro?

Dolna krawędź lustra powinna się znajdować na wysokości minimum 1,2 m od podłogi, górna – mniej więcej na wysokości górnej krawędzi drzwi wewnętrznych, czyli około 2 m od podłogi.

Lustro powinno też być zamocowane około 20 cm nad umywalką, co uchroni je przed zachlapywaniem wodą. Małe lustro trzeba dopasować do wzrostu konkretnej osoby. Musi być wówczas zawieszone tak, żeby wzrok użytkownika padał dokładnie na wysokości 3/4 od dolnej krawędzi.