Lubisz łazienki aranżacje w stylu nostalgicznym? Takie stylowe łazienki retro mają w sobie kobiecy klimat. Łazienki aranżacja w stylu nostalgicznym jest najczęściej utrzymana w bielach, beżach lub w kolorze kremowym. W białej łazience pojawia się także mocniejszy kolor,  np. czerń. Często w aranżacji łazienek retro stosuje się czarno-białą szachownicę na podłodze łazienki, ale nigdy ona nie dominuje. W łazience aranżacjach nostalgicznych taka szachownica jest teraz bardzo modna. Dodaje głębi łazience, scala kompozycję i podkreśla nostalgiczny charakter aranżacji. Łazience aranżacji w tonacjach beżowych bardzo przydaje się błysk złota. Nie za dużo, żeby nie przeładować łazienki aranżacji w stylu nostalgicznym.

Łazienki aranżacja retro: co położyć na ściany, by podkreślić stylowy wystrój

W łazience stylowej w aranżacji dużą popularnością cieszą się teraz płytki w kształcie cegiełek. Do aranżacji w tym klimacie idealnie pasują. W łazience można nimi wyłożyć całą ścianę albo tylko jej część - do połowy jej wysokości – podobnie, jak urządzano łazienki w tym stylu przed laty.
Jeśli w łazience aranżacji ułożysz płytki w cegiełkę, będą bardziej dominować niż wtedy, kiedy pokryjesz nimi ścianę w typową kratkę. W małej łazience aranżacja z cegiełką od sufitu do podłogi może ją znacznie zacieśnić. Górę ściany w łazience - powyżej płytek - pomaluj na neutralny kolor. Czarno-biała fotografia wzmocni styl aranżacji.

ŁAZIENKI retro: jakie dobrać detale do wnętrza z klimatem

Łazienka aranżacja w stylu nostalgicznym zyska, gdy zamontujesz w niej baterie retro. Będą pasowały nawet do prostych współczesnych sprzętów. Ale w łazience w klimacie nostalgicznym ideałem będą sprzęty także w tym stylu. W łazience aranżacji do łask wróciła nawet miska ustępowa ze zbiornikiem umieszczanym na górze ściany, z tzw. niagarą. Pamiętasz jeszcze takie w.c.? Producenci znów je produkują. W łazience aranżacji warto też pamiętać o takich drobiazgach jak ręczniki. Taki z Batmanem popsuje nostalgiczny klimat.