Wybór płytek ceramicznych jest ogromny! Na rynku dostępne są przeróżne wzory, faktury i kolory, które z łatwością dopasujemy do wnętrz w każdym stylu. Za ich pomocą na ścianach i podłodze we wnętrzu możemy stworzyć geometryczne, trójwymiarowe obrazy. Geometryczne wzory płytek pozwalają na stworzenie dynamicznych powierzchni i optycznych iluzji w aranżacjach wnętrz. Nie bójmy się! Komponowanie trójwymiarowych wzorów płytek to ponadczasowy trend i jednocześnie prosty sposób na oryginalne urządzenie łazienki.

Łazienka z modnym granatem: ostrożności nigdy nie za wiele

Sekretem udanego zastosowania płytek o mocnym, geometrycznym lub trójwymiarowym wzorze we wnętrzu jest umiar. Wyrazisty wzór płytek jest elementem przyciągającym wzrok, ale może łatwo przytłoczyć np. niewielkie pomieszczenie. Wtedy warto wzór zastosować na jednej ścianie lub tylko na podłodze. Taka aranżacja łazienki będzie udana, gdy skoncentrujemy się na odpowiednim dobrze wyposażenia i kolorów do pomieszczenia. Im mniej wzorów i mocnych barw wokoło, tym lepiej. Przeładowanie wzorami i kolorami to najczęstszy błąd aranżacji wnętrz. Mocny wzór na sens tylko wtedy, gdy jest wkomponowany na tle neutralnej i stonowanej bazy. Jak ją dobrze dobrać?

Zobacz też: Geometryczna mozaika w aranżacji łazienki >>>

Łazienka z modnym granatem: kolorystycznie dopasowani

Płytki o mocnym wzorze są wyrazistym akcentem we wnętrzu i dlatego wiele osób staje przed dylematem: jak dobrać kolory we wnętrzu tak, by wzór płytki pasował do całości? Jak dopasować do nich kolory? Sprawdzonym rozwiązaniem jest zastosowanie takich kolorów w aranżacji wnętrza, jakie są obecne we wzorze płytek. Jeśli kolorystyka pomieszczenia będzie spójna – w aranżacji uzyskamy uporządkowany i zgrany ze sobą efekt. W aranżacji prezentowanej granatowej łazienki projektanci wykorzystali właśnie ten sposób. Całe jej wnętrze zostało zaaranżowane w kolorach pasujących do dobranych przez właścicieli płytek: granatach, szarościach i bieli.

Autor projektu: www.fueldesign.pl