Łazienka po włosku. Projekty łazienek

Nikt nie projektuje łazienek lepiej niż Włosi. Ich projekty łazienek są dopracowane w każdym szczególe. Wysmakowana łazienka łączy klasykę z nowoczesnością. Została urządzona za pomocą płytek ceramicznych z kolekcji Liguria marki Ceramstic. Płytki, które odwzorowują rysunek pięknego trawertynu, kojarzącego się z Italią, sprawiają, że łazienka ma ciepły i kojący nastrój.

Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje

Orzechy, migdały, mleko kokosowe - już samo brzmienie tych słów pobudza apetyt. To dlatego wysmakowane projekty łazienek bazują na ciepłych, kojących brązach, dzięki którym zwyczajna kąpiel zamienia się w zmysłowy rytuał.

Łazienka w kolorze brązowy

Łazienka jest bardzo kobieca. Kobiety, a zwłaszcza Polki, kochają brązy i stonowane, naturalne kolory w aranżacji wnętrz. Powstała łazienka ciepła, przytulna i elegancka. Projekty łazienek muszą być funkcjonalne. Często do podziału wnętrza stosuje się płytki w różnym kolorze. W aranżacji prezentowanej łazienki zastosowano dwa kolory płytek Liguria - jasnobeżowy i miodowy. Zróżnicowanie kolorystyczne płytek podkreśla podziału wnętrza łazienki na strefy: kąpielową i toaletową. Wokół wanny użyto jasnej, chłodnej w tonacji glazury Chiaro. Ściany łazienki, by wprowadzić efektowną dekorację, ozdobiono  szklanymi dekorami w odcieniu miedzi. Wąska listwa i prostokątne wstawki (inserty) ożywiły duże, jasne płaszczyzny płytek. Łazienka w części toaletowej zmienia kolor na ciemniejszy. Ciepłe miodowe płytki Marrone tworzą „skalną’’ ścianę. Na jej tle postawiono dużą (180 cm długości) szafkę pod umywalkę, która skrywa wszystkie łazienkowe akcesoria oraz pralkę. Zrobiona z laminatu imitującego drewno orzechowe ładnie nawiązuje do, też zaczerpniętych z natury, wzorów na płytkach. Drewno i kamień - choć są tylko naśladowaniem natury - wyglądają szlachetnie i elegancko w aranżacji łazienki. Tę samą orzechową okładzinę wykorzystano do obłożenia ściany w strefie sanitarnej oraz pasa między blatem i lustrem.

Projekty łazienek: jaka łazienka będzie wygodna

Zależało nam na stworzeniu łazienki, w której idealnie zostały zrównoważone aspekty praktyczne i estetyczne. By temu sprostać w łazience zaprojektowano duży mebel, w którym można schować wszystkie niezbędne rzeczy i pralkę. Pozostawione na widoku wprowadzałyby wrażenie chaosu. We wnękach i na blacie powinny się znajdować tylko ładne przedmioty, podkreślające styl łazienki. Strefę toaletową stanowi monumentalna szafka z wpuszczoną okrągłą umywalką. Choć na blacie jest dużo miejsca, poza kilkoma dekoracyjnymi drobiazgami nie stoi tu nic. Zgodnie z założeniem projektantki wszystkie rzeczy praktyczne i potrzebne, ale nie dość piękne powinny być schowane, a ponadto nadmiar przedmiotów burzy harmonię wnętrza łazienki. Pod blatem zaplanowano miejsce na pralkę, system wysuwanych koszy na bieliznę oraz schowek na środki piorące i czystości. Ulokowano go pośrodku, pod umywalką. Nietypowe miejsce (syfon!) nie przeszkodziło w zrobieniu tu szuflady na kosmetyki.

Łazienka: wybieramy płytki

W skład płytek ceramicznych z kolekcji Liguria wchodzą ciemniejsze płytki ceramiczne Liguria Marrone o trawertynowym, głęboko orzechowym deseniu oraz jasne, migdałowo-kremowe płytki Liguria Chiaro. Oba odcienie płytek są dostępne w tradycyjnym, kwadratowym kształcie 30x30 cm (terakota) oraz w prostokątnej wersji 60x30 cm (glazura). Marka Ceramstic oferuje dodatkowo modele z dekorem. Do dyspozycji są jasne, żywiczne dekoracje we wzorze rozetkowym i muszelkowym oraz ciemniejsze, szklane - przypominające deseniem drobny żwirek w kontrastowej kolorystyce korkowej. Na tle płytek Liguria doskonale prezentują się meble z ciemnych, egzotycznych gatunków drewna oraz białe urządzenia sanitarne o prostych kształtach. Kolorystykę taką ciekawie przełamują zaś dodatki w odcieniach czerwieni, oranżu i bordo. Bardzo ważnym elementem łazienki jest prosta i elegancka wanna. Wysmakowana łazienka zyskała na świeżości i bezpretensjonalności. Należy pamiętać, że tak przemyślaną przestrzeń od zwykłej łazienki odróżnia także brak widocznych urządzeń AGD (najpotrzebniejsze sprzęty można sprytnie zabudować) oraz rygor w doborze i ekspozycji dodatków.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firmy

POLECANE ARTYKUŁY