Łazienka jak domowe spa. Jak urządzić łazienkę, w której się zrelaksujesz?

Marzy ci się łazienka jak spa. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić łazienkę w takim stylu zapomnij o rutynie. Łazienka jak domowe spa to relaksująca kąpiel w pianie, jedwabiste balsamy, miękki szlafrok i odpowiedni nastrój wnętrza.

Łazienka domowe spa
Łazienka domowe spa
Łazienka domowe spa
Łazienka domowe spa
Łazienka domowe spa

Łazienka, którą wypełnia nastrojowe światło i zmysłowe aromaty, to dobre podstawy do stworzenia spa. Jak urządzić łazienkę? Sprawdź, czy jesteś gotowa na domowe spa? Łazienka rytuał dla ciała, duszy i zmysłów. Jak urządzić łazienkę, by mieć domowe spa?
Łazienka, która zapewnia wyciszenie, uczucie komfortu i odrobinę egoizmu (rodzine zostaw za zamkniętymi drzwiami) mogą uczynić dla urody, zdrowia i samopoczucia więcej niż seans u terapeuty. Jeśli chcesz przenieść to do siebie i zastanawiasz się jak urządzić łazienkę zastosuj kilka sztuczek. Regularnie zamieniaj łazienkę w świątynię relaksu. Wyczul zmysły na odczuwanie przyjemności za sprawą dotyku, koloru, zapachu - to recepta na spa w domu.

Jak urządzić łazienkę nastrojową

Łazienka w klimacie spa, musi mieć nastrój. Jak o niego zadbać, jak ją urządzić? Łazienka nabierze ciepłe, gdy zrezygnujesz z ostrego głównego światła. Zapal kilka świec, uruchom aromatyczny kominek, włącz ulubioną muzykę. W każdej łazience można stworzyć klimat spa. Wystarczy kilka stylowych dodatków do łazienki i rośliny. Do jasnej łazienki wstawmy bromelie, kroton, bluszcz, fikus, papirus, dracene, storczyki. Łazienka bez okna? Z tym poradzą sobie sansewieria, skrzydłokwiat, zamiokulkas, zielistka. Łazienka nastrojowa lubi dekoracje. Proste formy świetnie sprawdzają się w towarzystwie pamiątek przywiezionych z wakacji w Afryce czy Azji. Nowoczesność nie wyklucza flirtu z tradycją sięgającą tysięcy lat. Ta zasada dotyczy zarówno wnętrza łazienki, jak i nawyków pielęgnacyjnych. Ponadto drewno w łazience niezawodnie dodaje jej przytulności i klasy. Z rysunkiem usłojenia pięknie komponują się zieleń, biel, żółcienie. Nie zapomnijmy o miękkich tkaninach, dywaniku. Do tego duże lustra, by zwielokrotnić efekt domowego spa.

Łazienka i przyjemna kąpiel

Łazienka przyjemna do kąpieli. Napełnij wannę wodą. Zadbaj o jej właściwą temperaturę – najlepsza dla relaksu i wyciszenia ma 37–40 stopni. Dodaj do niej wonnych olejków, kojących soli czy płynu o właściwościach odżywczych i natłuszczających. Zanurz się w wannie na przynajmniej kwadrans. Wykorzystaj ten czas na myślenie o przyjemnościach oraz... odmładzający piling i intensywny masaż, zbawienny dla skóry i krążenia. Po wyjściu z wanny otul się miękkim ręcznikiem. Nie trzyj skóry. Rozgrzana i lekko wilgotna jest najlepiej przygotowana na wchłonięcie aksamitnego balsamu. Wmasowuj go nieśpiesznie, zacznij od stóp i kieruj sie w stronę serca. Włóż ciepły szlafrok i zajmij się twarzą - zafunduj jej porcje odżywczego kremu lub serum. Odprężona, zrelaksowana umów się z sobą na kolejny wieczór w domowym spa.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Mirosława Kopoczek Zdjęcia: materiały prasowe, Konrad Kalbarczyk Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY