Łazienka dla dzieci. Kolorowy projekt łazienki

Dla maluchów każda kąpiel jest rytuałem, a samodzielne umycie zębów powodem do dumy. To łazienka dostarcza największych bitew morskich w historii. Łazienka dla dzieci to zatapianie statków i wyławianie rozbitków. Radzimy jak zapewnić dzieciom przyjemne i bezpieczne korzystanie z łazienki. Stwórz z nami projekt łazienki, w której twoje dziecko będzie się czuło komfortowo.

Łazienka dla dziecka
Łazienka dla dziecka
Łazienka dla dziecka

Łazienka dla dziecka. Miejsce spełnienia marzeń

Projekt łazienki dla dzieci powinien brać pod uwagę zainteresowania, ale także jego ulubione kolory i kształty maluchów. Pamiętajmy, że łazienka dla dzieci to miejsce, w którym mają czuć się wyjątkowo. Jeśli maluch chce zostać marynarzem, to sprawmy, żeby łazienka była w morskim klimacie. Chciałby poczuć klimat ulubionych bajek? Łazienka, dzięki odpowiedniej kolorystyce i łazienkowym drobiazgom, powinna zapewnić mu możliwość przeniesienia się w ulubiony świat. Łazienka może rozwijać wyobraźnię, więc warto zadbać, by projekt łazienki był dobrze dopasowany.

Projekt łazienki: odpowiednie kształty i kolory

Z wiekiem dziecko przywiązuje coraz większą uwagę do barw, uczy się je nazywać. Łazienka w różnych odcieniach tęczy pozwoli zaspokoić ciekawość i potrzeby poznawcze malucha. Istotne jest to tym bardziej, że rozwój wyobraźni dziecka jest pobudzany przez zewnętrzne bodźce. Dla kilkuletnich brzdąców łazienka jest miejscem, w którym mogą odrywać różne scenki, tworzyć morską flotę, kierować stadem gumowych kaczuszek. Projekt łazienki może, a wręcz powinien uwzględnić jego fantazję.

Łazienka z odpowiednimi dodatkami

Urządzając wyjątkową łazienkę dla dziecka warto również pomyśleć o szamponach, odżywkach, płynach do kąpieli adresowanych do dzieci. Producenci prześcigają się w kształtach flakoników, kolorystyce. Stanowić będą wdzięczny dodatek do wnętrza. Ponadto pobudzimy u dziecka nie tylko zmysł wzroku, ale i węchu.

NIE PRZEGAP

Łazienka dla dziecka to powód do jego radości

Łazienka dla dziecka powinna być odbiciem pokoju dziecięcego, w którym maluch czuje się bezpiecznie i radośnie. Projekt łazienki powinien wziąć pod uwagę, że mycie zębów oraz kąpiel staną się codzienną przygodą w kolorowej oazie, a nie złem koniecznym. Szczoteczka umieszczona w fantastycznym kubeczku i mydło w bajkowym dozowniku zachęcą do utrzymania higieny.

Dziecko w łazience: dobry sprzęt dla dziecka

Dostosowanie wystroju łazienki do potrzeb dziecka jest nie tylko estetycznym wymogiem, ale i gwarancją bezpieczeństwa. Dla malucha przeszkodą jest zlew na zbyt dużej wysokości bądź zbyt śliska terakota. Z tego typu problemami muszą zmierzyć się rodzice. Jeśli chcemy, aby dziecko jak najszybciej zadbało o codzienną higienę, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki. Warto wyposażyć łazienkę w maty antypoślizgowe - dostępne w wielu kolorach, również z wizerunkami postaci z bajek. Dzięki temu maluch nie poślizgnie się podczas kąpieli, a dodatkowo poczuje się wyjątkowo siedząc na bajkowej macie.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY