Nowoczesna łazienka w kolorze szarym i białym. Założeniem projektowym była aranżacja stosunkowo niedużej łazienki połączonej z WC. W pierwotnym planie toaleta była przewidziana jako oddzielne wnętrze. Celem zaaranżowania dodatkowej przestrzeni gospodarczej, zdecydowano się jednak na połączeniu obu wnętrz. Jak się później okazało, był to bardzo dobry pomysł.

Nowoczesna łazienka: szaro-białe wnętrze

Nowoczesna łazienka została pomyślano jako szaro-białe wnętrze, które zaskakuje przestrzenią, a jednocześnie optymalną ilością miejsca do przechowywania. Niewielkie wnętrze okazało się na tyle „obszerne", że z powodzeniem ukryło duże ilości schowków w wysokiej szarej zabudowie - w odcieniu antracyt. Ta, została zaprojektowana jako pojemna szafa w zabudowie nad toaletą. Uwagę zwracają tutaj poziome ryflowania, które okazały się idealnym rozwiązaniem w łazience. Taki zabieg - paradoksalnie - nadaje lekkości ciemnej, antarcytowej zabudowie łazienkowej.

Nowoczesna łazienka: prysznic bez brodzika

W strefie kąpielowej w aranżacji łazienki zrezygnowano z wanny na rzecz dużego prysznica. Brodzik zastąpiono odpływem liniowym, który jest modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, dzięki któremu nawet niewielka łazienka nabiera charakteru pokoju kąpielowego. Zrezygnowanie z brodzika jest idealnym rozwiązaniem w małych łazienkach. Ponadto jest rozwiązaniem estetycznym - sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy planujemy w aranżacji łazienki jednolitą podłogę, albo wyłożymy ją wielkoformatowymi kaflami z fugą. W strefie umywalkowej, szafka z płyty MDF została przykryta blatem ze szkła pomalowanego na kolor antracytowy. Zastosowanie szkła dodaje blasku i chroni zabudowę łazienkową przed wilgocią.