Akcja „łazienka 6-latka” ma na celu remont i przystosowanie łazienek szkolnych do potrzeb najmłodszych dzieci, w szczególności sześciolatków w krakowskich szkołach podstawowych. Głównymi sponsorami akcji są firmy: Sanitec Koło Sp. z o.o., Tubądzin Managment Group Sp. z o.o., Ferro S.A. Partnerzy akcji: Heban Sp. z o.o.Sp.k., Benjamin Moore Polska Sp.z o.o., Forum Rad Rodziców. Patronat nad przebiegiem akcji sprawuje Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

azienka 6-latka": motto przyświecające akcji

Dbajmy o nasze dzieci, wspólnie podnosząc jakość przestrzeni wokół nich. Inicjatorzy Akcji marzą, by zagwarantować sześciolatkom bezpieczeństwo i należytą higienę, pomagając dostosować placówki szkolne do zmian wprowadzanych w szkolnictwie. Pamiętajmy, że szkoła uczy również higieny i estetyki. To, czego nauczymy dzieci teraz, zaprocentuje w przyszłości gdy jako dorośli już ludzie będą budować świat wokół nas.

azienka 6-latka": rozpoczęte działania

Na pierwszy ogień akcji „łazienka 6-latka” idą łazienki w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 mieszczącego się przy ul. Kijowskiej 8 w Krakowie. W ramach Akcji przeprowadzono warsztaty projektowe z dziećmi. Na warsztatach powstały koncepcje aranżacji łazienek, które zostały rozwinięte do profesjonalnych projektów architektonicznych i będą zrealizowane w najbliższym czasie.

Organizatorzy zapraszają do akcji „ łazienka 6-latka” wszystkich producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych oraz wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć inicjatywę i dać dzieciom możliwość bezpiecznego rozwoju!