Aranżacja łazienki jest minimalistyczna i bardzo prosta. Drewno w łazience nadało jej ciepłego i przytulnego charakteru. Pod białym blatem, ciągnącym się wzdłuż dłuższej ściany łazienki, projektant - Hiroyuki Mae - zaplanował miejsce na pralkę, szafkę i kosz na bieliznę. Płytki nad wanną mają nierówną powierzchnię, która załamuje światło i podobnie jak drewniana podłoga ocieplają wnętrze o minimalistycznym wystroju. Brak koloru w aranżacji łazienki pozwala zwrócić uwagę na światło i cień. Krótsza ściana za wanną została optycznie odsunięta dzięki świetlówce ukrytej w suficie. Halogeny dodały głębi wnęce nad toaletą, strefa przy umywalce jest jasno oświetlona światłem z góry.

Drewno w łazience: podłoga jak na jachcie

Drewno w łazience - to idealne rozwiązanie, gdy marzysz o drewnianej podłodze w łazience.
1. Drewno w łazience - sprawdzone w trudnych warunkach. Wszystkich wątpiących, czy drewno nadaje się do łazienki, powinna przekonać deska pokładowa, wykorzystywana do wykończenia pokładów jachtów dalekomorskich, zalewanych na co dzień falami oceanów.
2. Jak to jest zrobione? Deseczki drewna egzotycznego (na przykład teku) mają impregnowane krawędzie, zabezpieczone guma. To te czarne dekoracyjne linie widoczne na zdjęciach obok. Guma nie tylko elastycznie reaguje na „prace” drewna, które kurczy się i rozszerza w miarę zmian wilgotności powietrza; zabezpiecza także przed poślizgnięciem się na mokrej podłodze.
3. Drewno w łazience – dla każdego. Wygląda profesjonalnie, ale to rozwiązanie do powtórzenia w każdym domu. Deskę podłogową kupuje się jako gotowy produkt, występuje w ofercie firmy DLH. Na rynku dostępne są także panele laminowane o wysokiej odporności na wilgoć (np. w ofercie firmy Quick Step). Wyposażone są w zamki ułatwiające montaż.

Aranżacja łazienki: gdzie kupić?

Płytki – TTW Opex; miska WC – Centrum Bartycka; kosz Byholma, chodnik Soften IKEA; szczotka Hinoki – Muji, Umywalka firmy Roca, baterie firmy Grohe – Centrum Bartycka; podłoga – TTW Opex; wazon Dimmig, świece Fenomen, ceramika Akerbar – IKEA