Kremowa łazienka, wbrew pozorom, nie jest tematyką łatwą w aranżacji łazienki. Niewyraźna granica kolorystyczna, skrywająca się pod pojęciem koloru kremowego, daje dość szerokie pole do jego interpretacji - równiez podczas aranżacji wnętrz. Przedstawiamy 5 złotych zasad, dzięki którym bez problemy przejdziesz przez proces samodzielnej aranżacji kremowej łazienki! Zatem o czym musisz bezwzględnie pamiętać, jeśli marzy Ci się łazienka w kolorze kremowym?

Kremowa łazienka: po 1 grunt to porównanie

Urządzając kremową łązienkę warto wzorować się na określonym wnętrzu (wycinku z gazety wnętrzarskiej, zdjęciu z serwisu wnętrzarskiego, bloga itp). Nie oznacza to bynajmniej, byśmy musieli kopiować cudzu projekt. Chodzi jedynie o pomoc w doborze najbardziej odpowiadających nam odcieni kremowych płytek, gresów bądź dodatków, które według nas są atrakcyjne.

Sprawdź: kolory farb - ładne zdjęcia wnętrz >>>

Podczas urządzania kremowych łazienek ważna jest bowiem konsekwencja w doborze odcienia - lepiej, aby zarówno ściany, jak i dodatki kremowej łazienki były w tym samym bądź bardzo zbliżonym odcieniu.

Kremowa łazienka: po 2 krem, pasujący do bieli

Wybierz taki odcień kremowej glazury bądź gresu, który ładnie będzie się komponował z bielą ceramiki łazienkowej. Nie unikniesz tego zestawienia podczas aranżacji kremowej łazienki, dlatego warto wcześniej odpowiednio blisko przyjrzeć się temu zestawieniu.

Kremowa łazienka: po 3 równowaga kolorystyczna

Kremowa łazienka wcale nie musi być w całości kremowa. Wybrana ściana (np. ponad wanną) w okładzinie z kremowego, ciepłego odcienia gresu może stanowić punkt kulminacyjny w aranżacji kremowej łazienki i jednocześnie... jedyny kremowy akcent. W takiej sytuacji pozostałe dodatki warto zunifikować względem bieli ceramiki łazienkowej, bądź np. z kolorem drewna podwieszanej szafki pod umywalką.

Kremowa łazienka: po 4 odcienie

Aranżując kremową łazienkę warto wybierać jasne odcienie koloru kremowego. Pamiętajmy, że pojęcie odcieni kremowych zaczyna się tuż za bielą, przechodzi przez odcienie ecru, kremu brulee, wanilii, beżu, by niebezpiecznie zahaczać o odcienie żółtego. Starajmy się balansować w palecie barw znajdującej się bliżej koloru białego, a unikniemy wrażenia "pożółkłej" łazienki.

Kremowa łazienka: po 5 farba

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy odcień kremowy jest tym najwłaściwszym dla naszej łazienki, spróbujmy najpierw zastosować na ścianach kremowy kolor farby do łazienek. Jest to bardzo szybki sposób na wprowadzenie nowej kolorystyki do wnętrza łazienki, przy jednoczesnym zachowaniu równie szybkiej możliwości jego zmiany.