Kolory w łazience mają ogromne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. A skoro w łazience zaczynamy i kończymy nasz każdy dzień, ważne by kolory były dobrane do nas, do naszych upodobań. Styl jest tutaj rzeczą równie istotną, ale bez względu na to czy jesteśmy miłośnikami łazienek romantycznych czy nowoczesnych i tak zawsze, bardziej lub mniej, „ubieramy” naszą łazienkę w kolory. Biała może być zarówno łazienka romantyczna jak i nowoczesna. To samo dotyczy koloru szarego czy bakłażanowego.

Kolory w łazience: odwaga w łączeniu metodą na sukces

Nietrafione, nie przemyślane połączenia kolorystyczne mogą nas drażnić i powodować, że nie lubimy przebywać w łazience. Często nie wiemy dlaczego tak się dzieje i chcemy coś zmienić. Brak ergonomii jest odczuwalny natychmiast, na przykład utrudniony dostęp do wc lub kabiny prysznicowej. Czasem jednak kompletnie nie wiemy co nam nie pasuje, chcemy coś zmienić i nie wiemy jak i co? Niby wybrane kolory w łazience to te, które lubimy, ale wnętrze nas przytłacza i męczy. Warto wtedy poradzić się fachowca, szczerze powiedzieć co nam się podoba, a co na pewno nie, postarać się o dobry projekt łazienki uwzględniający nasze potrzeby i upodobania, a wtedy łazienka będzie naszym ulubionym miejscem w domu. Może okaże się, że bezpieczny beż czy pudrowy róż warto przełamać kolorem czarnym, a ciepłą brzoskwinię chłodnym turkusem?

Łazienka romantyczna: biała, pastelowa czy nasycona kolorem?

Łazienka romantyczna nie pozbawia nas możliwości zastosowania mocnego i nasyconego koloru. Łazienka romantyczna to nie tylko biel i łagodny beż czy błękit. Możemy tutaj śmiało ściany malować w mocnych odcieniach bakłażana, granatu czy szarego. Jednak jest jeden warunek. Dolna część ścian powinna być rozjaśniona albo płytkami albo boazerią, na przykład ze sztukaterii, pomalowaną na biało.

Co mogą kolory w łazience?

Kolorami w łazience możemy optycznie zmienić jej wielkość, kształt i proporcje. Konkretnym kolorem możemy wydobyć strefę na której nam zależy, inną – kolorem neutralnym optycznie schować. Jeśli łazienka jest wysoka, położona  biała boazeria podkreśli część funkcjonalną, a ściany pomalowane na ciemno pozwolą ukryć ich nierówności lub nieregularną wysokość. Warto spróbować łączyć kolory chłodne z ciepłymi. Tylko ciepłe barwy potrafią działać przytłaczająco i męcząco.