Łazienka, która jest zaaranżowana w ciemnym kolorze (ciemne są zawyczaj płytki i materiały użyte do wykończenia ścian i podłogi, a także meble łazienkowe) to duże wyzwanie nie tylko dla dekoratora wnętrz, ale również i dla użytkowników tej przestrzeni domu. Ciemne kolory łazienki są wyszukaną propozycją, jednak mają swoich zwolenników. Jak urządzić łazienkę w ciemnej kolorystyce? Poznaj nasze rady oraz projekty łazienki, w których ciemne kolory mogą stać się wyzwaniem.

Ciemne kolory łazienki: gwarancja elegancji

Ciemne kolory łazienki to na ogół czerń, szarość, brąz, atramentowy, fioletowy, chabrowy. To kolory łazienki, które gwarantują elegancję i stylowość. Na ciemnych płytkach łazienkowych bardzo ładnie prezentują się wkomponowane ciekawe jasne mozaiki i dekory, np. z kwiatowym wzorem, które dodają naturalne uroku. Pamiętać jednak należy, że do płytek z wyraźnym deseniem nie stosujemy dekorów równie ozdobnych. Ciemne kolory łazienki zestawiajmy z neutralnymi pozostałymi elementami. Ciemne kolory płytek warto zastosować w miejscach, które chcemy wyeksponować, na przykład na podłodze płytki mogą określać kierunek prowadzący od drzwi do umywalki lub uwydatniać kącik kąpielowy.

Ciemne płytki łazienkowe: możliwe w aranżacji małej łazienki

Kolory łazienki utrzymane w ciemnej tonacji mogą być ciekawym odkryciem. Ciemne kolory płytek projektanci proponują nie tylko w przestronnych łazienkach, ale także w niedużych wnętrzach, pozbawionych nawet okien. Różne techniki aranżacyjne pozwolą na stworzenie atrakcyjnego, nastrojowego pokoju kąpielowego. Ciemne płytki łazienkowe tworzą świetne tło dla stworzenia kontrastów. W pomysłach na zestawienia kolorystyczne nie może zabraknąć bieli lub écru. W małej łazience warto dobrać odpowiedni kształt i rozmiar płytek i koniecznie należy zamontować lustro. W ciemnej łazience nadzwyczaj ważne jest oświetlenie, najlepiej punktowe. Pomoże nam w osiągnięciu ciekawego efektu.

Ciemne kolory płytek w łazience: inpiracje

Na tle ciemnych płytek wszystkie elementy wyposażenia i ceramika łazienkowa - umywalka, wanna czy jasny grzejnik - prezentują się wyraźnie. Ciemne płytki łazienkowe są więc idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy wyeksponować nowoczesne i wyszukane kształty wyposażenia łazienki.

W propozycjach ciemnych kolorów łazienki nie może zabraknąć czerni. To kolor, od zawsze określający elegancję i luksus. Czarny jest magiczny i tajemniczy, a w towarzystwie bieli stworzy ciekawy monochromatyczny zestaw w kolorach łazienki. Z dodatkiem jednego zdecydowane koloru można osiągnąć naprawdę niepowtarzalny i nowoczesny klimat łazienki.

Kolory łazienki, zobacz 10 inspirujących projektów łazienek z ciemnymi płytkami, GALERIA ZDJĘĆ