Kolorowe akcenty w aranżacji łazienki zawsze dobrze wyglądają z białymi płytkami, które od lat niezmiennie są najczęściej wybierane. Możemy też zamiast klasycznych płytek, pomalować ściany wyrazistą farbą, a następnie dopełnić całą kompozycję płytkami w spokojnej tonacji. Pomysłów na kolor w aranżacji łazienki jest wiele – zobacz  łazienka zdjęcia

Aranżacja łazienki: kolor jako akcent

Superefekt tworzą małe, kolorowe płytki, którymi można wyłożyć całe wnętrze łazienki, albo połączyć z białymi płytkami większego formatu. Kolorowymi płytkami możesz wyznaczyć, np. strefę prysznicową. W tym celu możemy użyć takich samych płytek, ale ciekawszy efekt uzyskasz harmonijnie dobierając różnobarwne. Kompozycje ciekawie można dopełnić płytkami spokojniejszej tonacji, kolor zaś warto powtórzyć w dodatkach.

Łazienka z kontrastem – to pomysł na stworzenie ciekawej aranżacji łazienki, wykorzystując płytki podłogowe i ścienne w kolorze oranżu, żółci lub czerni. Skontrastowane kolory, ocieplają np. chłodną szarość lub mało wyrazisty beż.

Kolorowa aranżacja łazienki: total look

Dla odważnych cały projekt łazienki zaaranżowany w pełnej kolorystyce wydaje się ciekawą propozycją. Kolory pomagają się nam nastroić optymistycznie, dlaczego więc nie wpuścić ich do wnętrza łazienki? Niebieski, zielony działają uspokajająco, dają wrażenie świeżości, lekkości i - co bardzo ważne zwłaszcza w niewielkich wnętrzach - przestronności. Zaś kolory ciepłe: żółty, pomarańczowy, czerwony ożywiają, dodają energii i wprawiają w optymistyczny nastrój. 

Możemy zdecydować się na dominacje kolorów. Wybierając jeden kolor i skupiamy się na odpowiednim zestawieniu drobnych elementów w obrębie tej właśnie barwy. Przykładem takiego motywu wiodącego może być zieleń – soczysta i pełna kolorystycznej energii - ciekawa w aranżacji łazienki.