To jest pomysł: Mała łazienka w bloku idealnie zaprojektowana! ZDJĘCIA

2016-02-19 18:12

Projekt małej łazienki w bloku był nie lada wyzwaniem. Na niewielkiej powierzchni trzeba było zmieścić obszerny prysznic, umywalkę i toaletę. Mała łazienka w bloku wyszła idealnie!

mała łazienka
Autor: Bernard Białorucki Mała łazienka w bloku urządzona jest minimalistycznie, ale wygodnie. W czarno-białym wnętrzu zmieścił się duży prysznić, umywalka i nawet stolik na przybory.

Łazienka, w dwupokojowym mieszkaniu w starej kamienicy, jest naprawdę mała. Wyzwaniem było umieszczeni w małej łazience obszernego prysznica z wykafelkowanym brodzikiem i odpływem liniowym – podwyższony rant brodzika zatrzymuje wodę. Zmieściła się jeszcze umywalka, toaleta i stolik na przybory. Po ściągnięciu tynku na jednej ze ścian ukazała się powojenna cegła. Po  zaimpregnowaniu i dosztukowaniu świetnie się sprawdza i stanowi doskonały element dekoracyjny w małej łazience.

Mała łazienka w bloku dobrze urządzona

Przed rozpoczęciem prac remontowych w małej łazience warto się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli koniecznie chcemy mieć wannę, rozejrzyjmy się za narożną lub zwężaną (pozwalają zaoszczędzić miejsce). A może warto przenieść pralkę do holu lub kuchni albo rozważymy przesunięcie ścian łazienkowych?

Zobacz też: pomysłowe rozwiązania do małej łazienki w bloku >>>

Sanitariaty ustawiamy tak, by umożliwiały swobodne przejście. Przed umywalką i WC należy zostawić ok. 70 cm przestrzeni, a po bokach 20–30 cm. Jeśli zastosujemy dobrej jakości, wodoodporne materiały, szafkę umywalkową można „przykleić” do wanny lub kabiny prysznicowej. Aby uzyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni pośrodku małej łazienki, dobieramy sprzęty narożne. W małej łazience zachowajmy umiar kolorystyczny, materiałowy i stylistyczny. Jeśli decydujemy się np. na okrągłą umywalkę, niech miska WC i wanna nawiązują do jej kształtu. Unikajmy wystających, ostrych krawędzi. Wnęki zabudujmy szafkami. Stosując te same płytki ze ściany na podłogę, zatrzemy granice przestrzenne i powiększymy wnętrze. Pionowy pas wyróżniających się płytek doda małej łazience wysokości, a poziomy – szerokości. Pomieszczenie nabierze „oddechu”, jeśli zastosujemy w nim także duże lustra, fototapety lub grafiki z wrażeniem głębi. Ten sam efekt pozwalają uzyskać przeszklenia (zamiast kabiny prysznicowej).

łazienka ze ścianą z cegły
Autor: Bernard Białorucki Po ściągnięciu tynku na jednej ze ścian małej łazienki ukazała się powojenna cegła. Zaimpregnowana stanowi ciekawą dekorację we wnętrzu.