Jak dobrze urządzić łazienki. ZDJĘCIA 10 łazienek

Projekty łazienek nabierają nowego charakteru. Niezależnie od możliwości finansowych właścicieli, nowoczesna łazienka jest wnętrzem, które zachęca do indywidualnych kreacji, ośmiela do wprowadzania awangardowych rozwiązań. Już przy niewielkim nakładzie finansowym może powstać ciekawe wnętrze. Jak urządzić łazienkę: inspiracje i zdjęcia łazienek.

Współczesne łazienki
Współczesne łazienki
Współczesne łazienki
Współczesne łazienki
Współczesne łazienki

Nowoczesna łazienka jest wnętrzem, które zachęca do indywidulanego podejścia podczas projektowania. Projekty łazienek zachęcają do eksperymentowania i śmiałych rozwiązań. Tu możemy postawić na kolor i pomysłowy wystrój. Oczywiście większe pole do popisu mają właściciele dużych łazienek. Takie łazienki mogą się stać luksusowym pokojem kąpielowym. Dzisiaj nie trzeba nikogo przekonywać, że nastrój wnętrza, w którym przebywamy, jest niezwykle istotny dla naszej psychiki i samopoczucia. Dotyczy to nie tylko salonu czy sypialni, ale także łazienki, w której spędzamy przeciętnie 1-2 godziny dziennie, co daje w przybliżeniu 400–700 godzin rocznie i w sumie stanowi dużą część naszego życia. To właśnie do łazienki kierujemy się rano, tuż po wstaniu z łóżka, jest ona także zazwyczaj ostatnim miejscem, które odwiedzamy przed pójściem spać.

Projekty łazienek: usytuowanie łazienki

Lokalizacja łazienki jest niezwykle istotna i warto, jeśli mamy na to wpływ, usytuować ją blisko sypialni. Do tej pory budownictwo wielorodzinne nie zapewniało więcej niż jednej łazienki w mieszkaniu dwupokojowym, zaś w trzypokojowym i większym czasami wydzielane było WC. Obecnie zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i w blokach realizacja wszystkich planów związanych z usytuowaniem łazienki jest możliwa, bowiem coraz częściej uwzględnia się, w miarę możliwości technicznych, potrzeby przyszłych użytkowników. Aby z tego skorzystać, trzeba sprecyzować własne wymagania dotyczące rozłożenia poszczególnych funkcji w mieszkaniu, m.in. łazienki. Ważne, by już na etapie budowy wykonawca wiedział, jakie chcemy mieć urządzenia stacjonarne i już na tym etapie przewidzieć projekt łazienki. Dzięki temu doprowadzi przyłącza w odpowiednie miejsca.

Projekty łazienek: wyposażenie

Zapracowani i zabiegani często nie zwracamy uwagi na estetykę łazienki, traktując je wyłącznie użytkowo. Jednak ze względu na ilość czasu spędzanego w łazience warto zastanowić się, jeszcze przed jej urządzeniem, nad tym, co jest dla nas ważne, a do czego nie przywiązujemy dużej wagi i czy to, o czym marzymy, będzie wygodne w użyciu i zgodne z naszymi upodobaniami. Aranżacja nowoczesnej łazienki ma być nie tyle modna, co wygodna dla nas i nam się podobać.

Nowoczesna łazienka przyjazna dla nas

Jeśli rano lubimy brać szybki prysznic, a wieczorem pluskać się długo w wannie, to urządzając łazienkę musimy zapewnić sobie taką możliwość, nawet kosztem likwidacji innych, dla nas mniej ważnych funkcji. We własnej łazience musimy czuć się komfortowo. Osiągniemy to dzięki dobrze dobranemu wyposażeniu, odpowiednim jego rozmieszczeniu, a także starannie dobranym materiałom wykończeniowym i odpowiedniej stylistyce sprzętów. To właśnie użyte materiały, ich kolor, faktura i wzornictwo decydują o wystroju nowoczesnej łazienki, a co za tym idzie o naszym komforcie. Musimy także pamiętać o tym, że decydując się na określony wystrój wnętrza, na ogół będziemy na niego zdani długie lata. Wymiana płytek ceramicznych czy zamontowanych na stałe urządzeń oznacza po prostu przeprowadzenie remontu łazienki. Dobrze jest więc, zanim podejmie się decyzje finansowe, przemyśleć swoje oczekiwania i zdefiniować potrzeby, pamiętając jednocześnie o wygodzie i bezpieczeństwie wszystkich domowników.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Łukasz Zandecki, Mateusz Lipiński, Konrad Kalbarczyk, Rafał Lipski, Marcin Czechowicz, Joanna Siedlar, Mariusz Bykowski, Sebastian Oleksik

POLECANE ARTYKUŁY