Kiedy urządzamy łazienkę, chcemy aby była ładna i przestronna. Ważne również, by aranżacja łazienki wpisywał się w kolorystykę i klimat całego mieszkania. Jeśli urządzamy łazienkę z fototapetą, możemy wyeksponować nasze ulubione obrazy, plakaty czy zdjęcia. To bardzo ciekawa alternatywa do tradycyjnego wykończenia ścian w łazience.

Urządzamy łazienkę z fototapetą: dekoracja ścian

Jeśli chcemy, aby aranżacja łazienki była oryginalna i niepowtarzalna, postawy na dekoracje ścian. Modne są fototapety w łazience. Ważnym elementem przy wyborze fototapety do łazienki jest wybór tematu. Dekoracyjny element na ścianie powinien wpisywać się w styl aranżacji łazienki. Można także zestawić go na zasadzie kontrastu. Jeżeli urządzamy łazienkę w stonowanych kolorach, warto postarać się o kolorowy element, który ją ożywi. Aranżacja łazienki może być wesoła. Nie bójmy się akcentów humorystycznych czy osobistych, ale stosujmy je z umiarem.

Fofotapeta do łazienki: jaką wybrać?

Wrogiem dekoracji ścian w formie fototapety jest woda i panująca w łazience wilgoć. Długowieczność zwykłemu plakatowi wydrukowanemu na papierze zapewnia laminowanie lub umieszczenie go w aluminiowej ramce za szkłem (tak jak w prezentowanej na zdjęciu aranżacji łazienki). Jest to też wygodne rozwiązanie, gdy lubimy zmiany wystroju łazienki - taki „obraz” łatwo wymienić na inny.

Fototapetę do łazienki wybierajmy na specjalnym podłożu winylowym na flizelinie laminowanej. Identycznego zabezpieczenia oczekujmy, gdy zlecamy zrobienie fototapety do łazienki z wybranego przez nas zdjęcia. Takie podłoże jest nie tylko wytrzymałe na zmiany mechaniczne, ale także wodoodporne (idealne do wilgotnych pomieszczeń). Bardzo często fototapety są laminowane przez producentów. Dzięki temu możemy je łatwo umyć wilgotną szmatką z użyciem delikatnych detergentów.

Galerie zdjęć: fototapety w aranżacji wnętrz inspiracje

Obejrzyj przykłady ciekawych dekoracji ścian z fototapetą. Oto zdjęcia wnętrz, w których zastosowano fototapety.