W małej łazience też można się wygodnie urządzić. Dobrze jest wszystko najpierw starannie zaplanować, a najlepiej narysować w skali z planowanymi urządzeniami. Do małej łazienki powinniśmy wybierać urządzenia kompaktowe – wybór w sklepach jest teraz ogromny.

Mała łazienka: urządzenia kompaktowe i dwufunkcyjne

Niektóre urządzenia mogą pełnić dwie funkcje. Jeśli zamontujemy szklany parawan na wannie wówczas będzie służyła również jako kabina prysznicowa, jeśli natomiast zamontujemy bidetkę przy muszli wc, będziemy mogli korzystać z wc jak z bidetu. Innym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest umieszczenie szafki pod umywalką, w której można schować środki czystościowe, zapasowe kosmetyki czy papier. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie miejsca na ładne półki nad zabudową wc. W małej łazience nie można zapomnieć o zachowaniu ergonomicznych odstępów pomiędzy urządzeniami – zapewnią nam wygodę i możliwość korzystania z nich.

Mała łazienka: triki na optyczne powiększenie łazienki

Dobrze jest unikać ciemnych kolorów i dużych kontrastów, gdyż optycznie mogą zmniejszać przestrzeń. Ważnymi elementami w małych łazienkach są lustra i dobrze rozplanowane oświetlenie. Dobrze umieszczone lustro potrafi zdziałać cuda, optycznie podwajając przestrzeń, a oświetlenie, na przykład nad kabiną prysznicową, rozświetli wszystkie ciemne zakamarki. Mozaika, zamiast płytek wielkoformatowych również świetnie oszuka nasze oko i optycznie powiększy przestrzeń małej łazienki.