Czarny i biały stanowią wdzięczną bazę, a aranżacja łazienki może pozostać tylko na podstawie tych dwóch kolorów. Możemy również dołożyć w niewielkiej ilości trzeci, uzupełniający kolor w łazience lub jako ocieplenie i na przykład dodać drewno w formie blatu pod umywalką, obudowy wanny, szafki, półek czy podłogi.

Aranżacja czarno-białej łazienki

Proporcje kolorów bieli i czerni w czarno-białej łazience zależą w dużym stopniu od wielkości wnętrza i oświetlenia. Mała łazienka lepiej będzie wyglądała z przewagą bieli, ponieważ kolor ten optycznie powiększy małe wnętrze. Czarny kolor w czarno-białej łazience może nam posłużyć do wydzielenia stref lub podkreślenia elementów dekoracyjnych.

Czarno-biała łazienka może być cała biała tylko z elementami czerni lub odwrotnie. Nowoczesna czarno-biała łazienka ma jak największe powierzchnie bieli albo czerni - wszystkie ściany białe i na przykład czarna podłoga lub wanna i kabina. Jeśli w czarno-białej łazience decydujemy się na przewagę ciemnego koloru, pamiętajmy o dobrym oświetleniu i dużych lustrach. Ciekawa będzie także aranżacja czarno-białej łazienki w stylu retro. Zobacz przykłady w naszej galerii: łazienki zdjęcia!