Czarno-biała aranżacja łazienki tworzy we wnętrzu specyficzny klimat – lekko ascetyczny, stylowy, ale też retro. Kombinacja połączenia kolorów w czarno-białej łazience zależy od jej wielkości oraz proporcji pomieszczenia.

Czarno-biała łazienka: aranżacja łazienki w stylu retro

Połączenie bieli i czerni może tworzyć we wnętrzu klimat retro, zbliżony stylem do lat 20. ubiegłego wieku. Uzyskamy go zwłaszcza dzięki połączeniu tych kolorów na podłodze (czarno-białe płytki tzw. szachownica), gdzie przeważać będą kwadratowe białe płytki, a  czarne, dużo mniejsze, będą akcentami w białych narożnikach. Podobny wzór czarno-białych płytek zastosowany na przykład jako pas płytek nad wanną lub umywalką dopełni wrażenie stylu retro w aranżacji łazienki.

Aranżacja łazienki: czarno-białe płytki

Decydując się na czarno-białą łazienkę musimy wziąć pod uwagę proporcje i wielkość  wnętrza. W aranżacji małej łazienki powinniśmy dążyć do przewagi białego koloru, który powiększy optycznie małe wnętrze. Typowy wzór szachownicy uzyskamy z połączenia białych i czarnych płytek o takiej samej wielkości i kształcie. Szachownica w czarno-białej łazience sprawdzi się na podłodze, ewentualnie możemy ten wzór pociągnąć na jedną ze ścian – przy czym resztę łazienki zostawmy białą. Zbyt duże kontrasty w aranżacji łazienki i nagromadzenie wzorów mogą męczyć, dlatego łączmy czarny i biały z umiarem.

Ciekawie wygląda również aranżacja czarno-białej łazienki, w której podłoga lub jedna ściana ułożona jest wyłącznie z czarnych płytek. Taka plama ciemnego koloru stanowi dobrą równowagę dla aranżacji reszty łazienki – w bieli.

Zobacz w galerii ładne aranżacje czarno-białej łazienki!