Czarna wanna: wyjątkowa i stylowa. Co w niej kusi a co nęci?

Biała wanna to standard. Czarna wanna to rzadkość. Może w takim razie wanna czarno – biała? Biała wanna jest synonimem czystości i spa. Czarna wanna to prawdziwa i wyjątkową ekstrawagancja. Może więc wanna czarno – biała jest rozwiązaniem idealnym? Zobaczcie 10 zdjęć wybranych aranżacji z wannami.

Czarna wanna wolnostojąca
Czarnobiała wanna wolnostojąca w stylu nowoczesnym
Biała wanna akrylowa w stylu spa
Czarnobiała wanna w stylu retro
Czarna wanna w łazience w stylu art deco

Wanna biała, czarno – biała, a może całkowicie czarna? Zazwyczaj wybór jest prosty: wanna biała albo… biała. Zastanawiamy się najwyżej nad obudową pasującą do aranżacji łazienki. Ale czarna wanna to już wybór wyjątkowy i naprawdę niecodzienny. Czarna wanna na pewno kojarzy się z luksusem i ekstrawagancją na którą może sobie pozwolić niewielu. Jednak mimo swojej wyjątkowej urody czarne wanny maja też swoje wady.

Czarna wanna. Wyjątkowe piękno ale czy i wygoda?

Czarne wanny kuszą swoim niecodziennym wyglądem. Ci, którzy pragną by ich łazienka była oryginalna zastanawiają się nad wyborem czarnej wanny. Jednak zazwyczaj jest to spory wydatek, gdyż najładniejsze czarne wanny wykonane są z czarnego granitu lub konglomeratu. Mają podobne ceny, jednak zazwyczaj są kilkanaście razy droższe od zwykłych wanien białych akrylowych. Czarna wanna może być także wykonana z emaliowanej stali, ale czarnych wanien całych akrylowych po prostu nie ma. Stąd pomysł na wannę czarno – białą, która zdecydowanie łatwiej wyprodukować, dzięki czemu jest dostępna dla każdego. Jednak obok wyjątkowej urody czarna wanna ma też swoje wady. Jedną jest wspomniana wcześniej wysoka cena, czyli należy się liczyć z minimum kilkunastoma tysiącami złotych, drugą wadą jest ciężar wanny (kamień lub konglomerat), trzecia wadą jest trudność utrzymania jej w czystości. Zasychające kropelki wody, normalnie niewidoczne na białej wannie stają się widoczne na czarnej…

Czarno – biała wanna. Czyli jaka?  Czarna czy biała?

Wanna czarno – biała, to nic innego jak biała wanna, nawet akrylowa, ale w czarnej obudowie lub w wersji retro na lwich nogach pomalowana z zewnątrz na czarno. Nie jest już tak efektowna jak cała czarna wanna ale jest znakomitym pomysłem dla wielbicieli stylu nowoczesnego i retro, którzy kochają wanny wolnostojące. Oczywiście można też obudować czarną mozaiką lub płytkami tradycyjną wannę wolnostojącą lub ustawiona pod ścianą. Wanna czarno - biała będzie już w normalnej cenie, będzie łatwa w utrzymaniu czystości, a i tak będzie zwracała na siebie uwagę.

Biała wanna. Tradycja i piękno w każdym stylu

O białej wannie chyba napisano i powiedziano już wszystko. Biała wanna może być wykonana z akrylu, emaliowanej stali, konglomeratu lub z wykuta z jednego kawałka kamienia. Ze względu na materiał, z którego została wykonana będzie dostępna na wszystkich półkach cenowych. W stylu nowoczesnym, i w stylu retro. Wolnostojąca na lwich łapach, w prostej obudowie z akrylu lub obudowana płytkami. Jako biała jest łatwa do utrzymania w czystości i bez względu na kształt i styl każdy może mieć w swojej łazience białą wannę.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Śnieżka, Konrad Kalbarczyk, Łukasz Kozyra, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY