W jednym z mieszkań na warszawskim Wilanowie znajdziemy biało-czarną łazienkę do powstania, której inspiracją stała się podróż do Paryża. Właścicielka chciała urządzić łazienkę w klasycznym stylu, tak aby nie znudziła się domownikom. Wybór padł na ponadczasowe zestawienie czerni i bieli.

Biało-czarna łazienka: kafelki i mozaika w roli głównej!

W stylowej łazience o powierzchni  7 m2 na podłodze pojawiła się czarno-biała mozaika, a ściany zdobią białe kafle typu metro. Całą aranżację biało-czarnej łazienki dopełniają proste, a jednocześnie stylowe meble. Na szafce umywalkowej nie zobaczymy blatu łazienkowego. Zastąpiła go duża uwywalka  z obszernymi bokami, które pozwalają na przechowywanie  podręcznych kosmetyków. Zarówno szafka podumywalkowa, jak i wysoki słupek pochodzą z linii Hemnes dostępnej w sieci IKEA. Za projekt łazienki w całości odpowiedzialna jest Kasia Stando, która zrealizowała pomysły właścicieli i zebrała je w harmonijną całość.

Tapeta w łazience!

Charakterystyczny i oryginalny wystrój biało-czarna łazienka nabiera dzięki tapecie w brzozy z linii Contemporary Restyled marki Cole&Son. Właścicielka chciała pokryć nią jedynie jedną ścianę, ale projektantka przekonała ją do naklejenia jej na całej powierzchni. Tapeta wprowadza do pomieszczenia relaksującą atmosferę, która została podkreślona za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Jeśli tapeta znudzi się domownikom zawsze mogą zdecydować się na jej pomalowanie na biało.

Biało-czarna łazienk: kosztorys

Prezentowana biało-czarna łazienka kosztowała 12 733 zł. Poniżej podajemy szczegółowy kosztorys łazienki:

tapeta Woods Cole&Son, 3 rolki, amandus.pl 1300zł
mozaika podłogowa Piccadilly, Tubądzin 2900 zł
płytki Mugat, Vives 1530 zł
umywalka Rattvuken, IKEA 400 zł
szafka podumywalkowa Hemnes, IKEA 999 zł
szafka wysoka Hemnes, IKEA 599 zł
bateria umywalkowa, Paffoni 370 zł
miska z WC z deską i bidet, Linea Blue 1190 zł
stelaż podtynkowy, Tece 550 zł
wanna Clarissa, Koło 2000 zł
bateria wannowa, Paffoni 735 zł
wieszak, Westwing 160 zł