Biała łazienka z drewnianą ścianą: leśny motyw w aranżacji wnętrza

Biała łazienka jest przestronna i elegancka. W jej aranżacji główną atrakcję stanowi leśny motyw w postaci dekoracyjnej ściany z drewnianych plastrów. Harmonijny wystrój łazienki to zasługa dobrze dobranego wyposażenia i materiałów wykończeniowych, takich jak marmur, których urodę umiejętnie podkreślają detale.

Biała łazienka z drewnianą ścianą
Biała łazienka z drewnianą ścianą
Biała łazienka z drewnianą ścianą
Biała łazienka z drewnianą ścianą
Biała łazienka z drewnianą ścianą

Za domem Agnieszki jest już tylko las. Można go podziwiać nawet z łazienki, wyposażonej w dwa okna. Omawiając z architektem Piotrem Staniszem (Pracownia Architektury PS, www.piotrstanisz.com) wystrój łazienki, właścicielka wspomniała, że chce, by wnętrze było „fotogeniczne”. Projektant skupił się więc na symetrycznej, harmonijnej kompozycji w aranżacji łazienki. Gamę kolorów zamknął w odcieniach zbliżonych do klasycznej sepii. W aranżacji białej łazienki zastosował materiały wykończeniowe (marmur, mozaikę), których urodę wydobywają detale oraz dekoracyjna ściana. - Wannę postawiliśmy na linii okien - mówi architekt. - Dzięki temu osoba kąpiąca się, oprócz dobrego oświetlenia, ma też piękny widok na las - tłumaczy.

Leśny motyw: drewniana dekoracja ściany w łazience

Motyw drzew w aranżacji białej łazienki pojawia się też na ścianie za wanną, której obudowa (z okrągłej mozaiki w kolorze perłowobiałym) subtelnie nawiązuje do układu plastrów drewna. Plastry z pieńków można zrobić samemu albo niedrogo kupić gotowe i naklejone na płytę w markecie budowlanym. Pamiętaj, że drewno w łazience należy dokładnie zaimpregnować, zwłaszcza w strefie narażonej na kontakt z wodą.

Wyposażenie łazienki: marmur, elegancka wanna i biała zabudowa

Sama wanna w aranżacji łazienki daje złudzenie wolnostojącej, choć w rzeczywistości połączona jest ze ścianą. Blat nad szafką łazienkową wykonano z białego marmuru Carrara. Kamień wygląda na bardzo grubą, ciężką płytę, ale tak nie jest. Został po prostu umiejętnie przycięty i sklejony, by sprawiał monumentalne wrażenie.

Sprawdź też: kamień w aranżacji wnętrz >>>

W aranżacji łazienki nie zapomniano też o schowkach. Oprócz szuflad pod blatem, tuż przy wejściu znajdują się dwie sięgające sufitu szafy. Białe, niewidoczne, ale bardzo pojemne. Dzięki nim łazienka nie pełni jedynie roli reprezentacyjnego pokoju kąpielowego. Jest też funkcjonalnym wnętrzem dla rodziny. Chromowane elementy, takie jak grzejnik o falistym kształcie, smukłe baterie (wannie towarzyszy bateria stojąca na podłodze, umywalce – bateria ścienna), a także uchwyty szafek stanowią biżuteryjne, eleganckie dodatki w wystroju białej łazienki.

Dobre rozwiązania do łazienki: umywalka podblatowa

Przy wyborze umywalki do łazienki warto zastanowić się nad modelem podwieszanym do blatu. Co prawda, przez sposób montażu (mocowanie do blatu z wyciętym otworem w kształcie umywalki) nie rzuca się ona w oczy i nie kreuje stylu łazienki, ale jej zaletą jest praktyczność. Umywalka podblatowa dobrze przylega do blatu, nie ma utrudniających mycie zakamarków ani miejsc, gdzie może zbierać się kurz lub kamień. Jest bardziej higieniczna i łatwiejsza w pielęgnacji niż nablatowa. Podwieszana umywalka wymaga wodoodpornego blatu, najlepiej z kamienia lub konglomeratu. Ten rodzaj umywalek sprawdza się najlepiej wtedy, kiedy to właśnie blat ma być elementem dominującym i nadającym charakter łazience.

Biała łazienka: kosztorys

 • baterie umywalkowe i wannowe, Steinberg -  5000 zł
 • umywalka Grand Berna, Roca - 400 zł
 • wanna, Sanplast - 2000 zł
 • szafki na wymiar - 2000 zł
 • grzejnik Perła, Terma - 1900 zł
 • płytki Bianco Brillo, Azteca - 2500 zł
 • płytki Stone Lipica, Casa Dolce Casa - 4000 zł
 • miska WC i bidet Gap, Roca -  1400 zł
 • lustro, na zamówienie - 300 zł
 • blat Marmur Carrara, na zamówienie - 1920 zł
 • mozaika ceramiczna, Obi - 600 zł
 • oświetlenie LED - 1000 zł
 • panel dekoracyjny na  ścianie, Castorama - ok. 500 zł

Razem: 21 520 zł

cover
M jak Mieszkanie

Wakacje to dobre ćwiczenie z otwartości na zmiany, przydatne także podczas urządzania wnętrz. Jeśli więc w tym roku ciepłe tygodnie przeznaczacie na remont albo przemeblowanie, zacznijcie od… pikniku (str. 60), by z radością i swobodą podejść do pracy.

NIE PRZEGAP

Galerie zdjęć: pomysły na aranżacje łazienki z drewnem

Łazienka w styl skandynawskim
camera

Łazienka w stylu skandynawskim: drewno, jasne kolory, meble vintage

LISTA ZAKUPÓW

Czarno - biała łazienka
camera

Biała łazienka: zdjęcia, style, aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Biała łazienka z drewnem: aranżacja w stylu eko
camera

Biała łazienka z drewnem aranżacja

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt łazienki: Piotr Stanisz, Pracownia Architektury PS, www.piotrstanisz.com Zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek

POLECANE ARTYKUŁY