Biała łazienka pod znakiem uszlachetnionego stylu pop-art!

Projekt białej łazienki z wyjątkowo dużym detalem w stylu pop-art - fototapeta na ścianie. Fragment komiksu stał się punktem centralnym aranżacji łazienki. Zestawienie komiksu, koloru białego i detali w stylu klasycznym stworzyło wyjątkowo udany i ciekawy projekt łazienki.

Biała łazienka pod znakiem komiksów
Detale w stylu klasycznym w białej łazience
Białe detale w aranżacji białej łazienki
Biała zabudowa w aranżacji łazienki
Wielkoformatowy komiks na ścianie w łazience

Projekt wnętrza białej łazienki opiera się na wielkoformatowym wydruku z fragmentem komiksu słynnego artysty Roya Lichtensteina „Drowning Girl” - fototapeta na ścianie nad wanną. Cała reszta aranżacji łazienki jest właściwie neutralnym tłem w kolorze białym. Projektantka wnętrz  Iza Rydygier ze Studia Casapanca wiedziała, że jej pomysł się spodoba, ponieważ właściciele mieszkania są ludźmi o wielkim poczuciu humoru, z dystansem do siebie, a co najważniejsze kochają komiksy!

Ikona pop-artu w aranżacji białej łazienki

Biała łazienka byłaby całkiem zwyczajna gdyby nie kolorowy detal przykuwający uwagę na ścianie. Jest nim wielkoformatowy, papierowy wydruk  z fragmentem komiksu słynnego artysty Roya Lichtensteina „Drowning Girl”. Taki ciekawy projekt łazienki mógł  powstać jedynie w mieszkaniu ludzi z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i kochających komiksy. Powstała więc łazienka pomalowana na biało – specjalną, wodoodporna farbą – ani projektantka ani właściciele nie przepadają za płytkami. Dla graficznego kontrastu na podłodze w aranżacji białej łazienki pojawiła się drobna, biało-czarna mozaika tworząca potrzebny kontrast. Mozaika przywodzi również ma myśl skojarzenia z wystrojem mieszkań w starych kamienicach. Idąc dalej, projektantka wnętrz zaproponowała więc dla przełamania stylu nowoczesnego w aranżacji białej łazienki ozdobne listwy sztukateryjne pod sufitem, klasyczne kinkiety z białymi abażurkami i lustro w białej, fazowanej ramie.

Czytaj też: modne ściany w salonie w stylu pop-art

Nowoczesna wolnostojąca wanna w białej łazience

Nowoczesne i geometryczne kształty w łazience przełamuje zaoblona, wolnostojąca biała wanna. Ścianę za wanną chroni biały, z bardzo jasno - szarym żyłkowaniem, marmur Statuario. Nie tylko chroni ścianę ale jest także półką na potrzebne podczas kąpieli kosmetyki. Wielkoformatowy, laminowany wydruk równoważy czarna umywalka umieszczona na szafce. Szafka wykonana z lakierowanego oczywiście na biało mdf-u została wyposażona w wygodne szuflady mieszczące w sobie mnóstwo kosmetyków i drobiazgów łazienkowych. Na dole jest półka do przechowywania zapasowych ręczników. Właściciele zmienili jednak jej zastosowanie i przechowują tam ulubione …komiksy. Detalem wartym uwagi jest lustro nad umywalką. Projektantce wnętrz zależało na zgraniu odcieni koloru białego, dlatego lustro wykonane jest na specjalnym bezbarwnym szkle optiwhite – bez typowego zielonego odcienia.

Kosztorys: projekt białej łazienki

 • zabudowy meblowe do łazienki lakierowane, na zamówienie 4500 zł
 • lustro lakierowane, na zamówienie 800 zł
 • wanna Cyndrella 180 cm, Marmite 4000 zł
 • baterie Level Lea, Paffoni 1200 zł
 • WC Gap, zestaw podtynkowy, przycisk, Roca 1400 zł
 • umywalka Verso czarna, Catalano 1200 zł
 • kinkiety, 2 szt., magnolia-home.pl 600 zł
 • fototapeta wodoodporna, fotowolf.pl 700 zł
 • mozaika Tower Hill 2, Tubądzin 1500 zł
 • tuby sufitowe Nero, 3 szt., Massive ok. 240 zł
 • listwy sztukateryjne, Art-Gips 800 zł
 • zabudowa z marmuru Statuario ok. 2500 zł
 • farba, Flügger 200 zł
 • praca ekipy 4000 zł

Razem koszt urządzenia prezentowanej łazienki wyniósł ok. 23 640 zł

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: M jak mieszkanie, 02/2016 Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY