Biała łazienka kojarzy się z kliniczną czystością – a w łazience to ważne. Nie chcemy jednak, żeby biała łazienka wyglądała jak laboratorium, więc ocieplamy ją drewnem, dyskretnym wzorem lub szczyptą koloru.

Aranżacja łazienki: czysta biel

Biel - najbardziej neutralny z kolorów doskonale komponuje się z każdym gatunkiem drewna, ze wszystkimi barwami, no i pasuje prawie do każdego stylu. Jeśli lubisz często zmieniać wystrój swoich wnętrz, biała łazienka jest dla ciebie. Elementy wyposażenia wybierz konsekwentnie, tak aby idea wnętrza była czytelna. To sprawi, że aranżacja łazienki będzie miła i harmonijna, sprzyjająca relaksowi. Umiejętnie wybrane dodatki stworzą wymarzony przez ciebie klimat. Wystarczy szafka z egzotycznego drewna, kilka rattanowych koszyków, wyplatany dywanik, by nadać wnętrzu egzotyczny klimat. Bielone sprzęty, stylizowane lustro i oświetlenie wprowadzają klimat retro. Pomyśl o naklejkach lub tapetach, które dodadzą pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Biel, choć uniwersalna, szczególnie sprawdza się w małych metrażach i pod skosami. Zawsze optycznie poszerza przestrzeń.

Biała łazienka: sposób na fugi

Biała łazienka w powszechnym mniemaniu uchodzi za niepraktyczną, a to nieprawda. Myje się ją równie często co niebieską czy beżową. Na rynku dostępne są doskonałe środki zapewniające idealny stan płytek i fug. Wypełnienie między płytkami z czasem trudno domyć. Można je odświeżyć preparatem w spreju, specjalnym flamastrem albo gumką. Po zabiegu fugi wyglądają jak nowe.

Biała łazienka: usuwamy kamień

Podgrzana twarda woda powoduje wytrącanie się osadu kamiennego. Można go usunąć tanimi domowymi sposobami.
1. Kran owiń ściereczką nasączoną gorącym octem i zostaw na godzinę. Potem opłucz go i wytrzyj.
2. Główkę prysznica włóż na kilka godzin do roztworu kwasku cytrynowego (2 łyżki na 250 ml), potem opłucz.
3. W kabinie prysznicowej miejsca z osadem pokryj gęstą papką z sody oczyszczonej i odrobiny wody. Po kilku minutach zetrzyj papkę suchą szmatką i umyj kabinę.